УКРАЇНА

23:31

16.02

Влада

В Україні хочуть обмежити діяльність посередників у ГМК

0

Міністерство промислової політики України вважає за необхідне обмежити діяльність посередницьких структур, зокрема, у гірничо-металургійному комплексі (ГМК). Про це заявив заступник міністра промполітики Анатолій Федяєв на спільному засіданні Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) і Федерації роботодавців України (ФРУ) з питання стабілізації цінової ситуації в Україні, яке відбулось у вівторок, , повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, міністерство провело велику роботу по стримуванню росту цін на сировину для вітчизняних підприємств ГМК, також підписано меморандум про узгодження дій між урядом, підприємствами-виробниками і підприємствами-споживачами металопродукції.

При цьому заступник міністра зазначив, що на внутрішньому ринку передбачається реалізувати більш ніж 2,4 млн. тонн металопродукції за цінами на 1 січня 2004 року. Однак, до теперішнього часу підписані контракти на постачання тільки 1,3 млн. тонн.

А.Федяєв пояснив, що причиною не підписання контрактів є позиція метпідприємств, що вимагали перекласти частину витрат під час постачань продукції на внутрішній ринок на інші підприємства ГМК: гірничорудні, коксохімічні, феросплавні і вогнетривкі, що негативно сприймається ними.

Заступник міністра зазначив, що в останній декаді березня поточного року відбулось різке зростання цін на залізорудну сировину, а з початку року стрімко зросли ціни на феросплави і кокс. З цієї причини з 1 квітня уряд увів декларування змін цін на гірничорудну і металургійну продукцію, реалізовану на внутрішньому ринку. З метою формування і реалізації державної цінової політики в ГМК і координації діяльності органів виконавчої влади в цій галузі створена міжвідомча комісія з питань державної цінової політики в галузі.

А.Федяєв сказав, що до нинішнього часу відбулося 4 засідання комісії. При цьому, заступник міністра зазначив, що декларування змін цін є малоефективним через дії посередницьких структур. Зокрема, залізорудну сировину (концентрат) гірничорудні підприємства відпускають за 120-140 грн./тонну, тоді як на ринку ціна сягає 300-346 грн./тонну за рахунок реалізації продукції посередницькими структурами.

Розширена версія публікується в економічних випусках агентства.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus