УКРАЇНА

10:55

24.04

Влада

Рада Європи похвалила Раду за скасування «наклепу»

0

У Раді Європи задоволені рішенням Верховної Ради про скасування законопроекту про наклеп

Про це йдеться в заяві генерального секретаря Ради Європи Торнбйорна Ягланда, пише «Тиждень»

«Наклеп є предметом законної стурбованості, але кримінальні санкції є неправильною відповіддю. Я закликаю українську владу до діалогу із засобами масової інформації, громадянським суспільством і всіма політичними силами, для того, щоб домовитися про громадянські засоби, які забезпечать надійний захист від наклепів без несправедливого втручання в свободу вираження поглядів», - заявив Ягланд.

Як повідомляли «Коментарі», на самому початку пленарного засідання Верховної Ради 2 жовтня спікер ВР Володимир Литвин поставив на голосування пропозицію зняти з розгляду в парламенті проект закону про наклеп. «За» проголосували всього 349 народних депутатів.

Нагадаємо, 8 вересня Верховна Рада України прийняла в першому читанні закон, який передбачає введення кримінальної відповідальності за образу та наклеп - у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років, а за наклеп з використанням службового становища - від 3 до 5 років. Проти даної ініціативи виступила міжнародна організації «Репортери без кордонів» та ОБСЄ. Провідні українські ЗМІ також об´єднали свої зусилля і організували масову акцію в інтернеті «Захисти своє право знати. Скажи «ні закону про наклеп».

У свою чергу автор законопроекту вирішив відкликати свій законопроект «зваживши всі обставини і виходячи з державних інтересів».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus