УКРАЇНА

14:16

26.04

Влада

Пфайфер вважає, що реверс «Одеса-Броди» зведе в могилу нафтотранспортний бізнес

0

Нафтогін «Одеса-Броди» наблизить Україну до Європи і надасть їй статусу транзитної держави для прокачування каспійської нафти, що зробить Україну ближчою до Європейської енергетичної системи.

Про це заявив журналістам на вчорашній прес-конференції помічник заступника Державного секретаря США у справах Європи і Євразії Стівен Пфайфер.

Коментуючи можливість реверсивного використання нафтопроводу «Одеса-Броди» Пфайфер заявив, що сьогодні проблема Босфору призводить до того, що танкери простоюють по 30 днів у черзі для того, щоб пройти через протоку. Тому, навіть у короткостроковій перспективі реверс «Одеса-Броди» призведе до того, що інші країни побудують альтернативні нафтопроводи і заберуть цей бізнес в України, - заявив Стівен Пфайфер.

«Сьогодні процес переговорів України з міжнародними нафтовими компаніями рухається не так швидко, як би ми цього хотіли», - зазначив Стівен Пфайфер. На його думку, український уряд повинен пришвидшити цей процес.

Як повідомлялося, Україна планує поставити вже в поточному році 4-5 мільйонів тонн каспійської нафти в Європу. Нафта буде поставлятися від терміналу «Південний» на Чорному морі через «Одеса-Броди» і далі магістралями «Дружби» до Чехії (у перспективі, до Німеччини). Частина нафти планується поставляти від станції Броди залізницею на польські НПЗ.

Кабмін розраховує заробити на постачаннях до $80 млн. уже цього року.

Нафтогін «Одеса-Броди» завдовжки 674 кілометрів побудований у 2001 році. Його первинна потужність — 9 млн. тонн. нафти на рік.

На базі українського трубопроводу планують створити Євро-азійський нафтотранспортний коридор для постачань каспійської нафти до Європи щорічною потужністю 45 млн. тонн.

Україна домовилася з Польщею добудувати нафтопровід до польського Плоцька, що з’єднаний трубопроводом з морським портом Гданськ, що дасть змогу поставляти нафту в інші країни Східної Європи і Скандинавські держави.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus