УКРАЇНА

16:24

18.06

Влада

НБУ посилить контроль за великими банками

0

Національний банк України посилить контроль за дотриманням великими банками нормативу адекватності капіталу, сказав голова НБУ Сергій Тигипко на прес-конференції у вівторок у рамках 12 Ялтинськоъ міжбанківської конференції країн СНД і Балтії, повідомляє «Деловая Неделя».

За його словами, зараз практично всі великі банки знаходяться на нижній межі цього нормативу, що з 1 березня ц.р. становить 10%.

При цьому глава НБУ наголосив, що якщо банки «хочуть бути великими, хочуть мати велику частку ринку, вони повинні думати про залучення капіталу», і НБУ не піде на жодні поступки в цьому питанні.

На думку Тигипка, великі банки не вичерпали можливості нарощування статутних капіталів. «Великі банки контролюються невеликим групами фізичних осіб або компаній, що свідчить про те, що реального акціонера в них ще не було».

У своєму виступі на конференції Тигипко назвав одним із серйозних ризиків для банківської системи недостатній рівень капіталізації банківської системи в цілому, що може призвести до того, що банки не зможуть генерувати необхідні для підтримки економічного зростання країни кредитні ресурси. Так, якщо приріст активів банків в останні три роки ріс у середньому на 50-70%, то капітал збільшувався на 20-30% у рік, у результаті норматив адекватності капіталу банків знизився за 2001-2003 р. з 21% до 14%.

Довідка: У постанові Правління НБУ від 04.06.2003 року №240 «Про окремі питання регулювання діяльності банків» передбачене збільшення мінімальне припустимої величини співвідношення регулятивного капіталу і суми зважених до ризику активів з 8% до 10%, починаючи з 01.03.2004 року.

Норматив адекватності капіталу визначається як співвідношення розміру капіталу і суми активів, зважених на рівень ризиків.

Капітал діючих комерційних банків України з 1 січня по 1 березня зріс на 4,9% - до 13,518 млрд грн, статутний капітал - на 1,7%, до 8,250 млрд грн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus