УКРАЇНА

06:12

28.05

Влада

Переговори щодо Придністров’я проводитимуться щомісяця

0

У перебігу переговорів, що відновилися, у п’ятисторонньому форматі щодо придністровської проблеми, перший раунд яких завершився у вівторок у Кишиневі, вперше цього року затверджено графік роботи на найближчі вісім місяців. Про це повідомив на прес-конференції глава місії ОБСЄ в Молдові Вільям Хілл, передає РІА «Новости».

Відповідно до цього графіка, переговори в п’ятисторонньому форматі (Росія, Україна, ОБСЄ, Кишинів і Тирасполь) будуть проводитися раз на місяць. Планується також найближчим часом відновити роботу експертних груп.

За словами Хілла, буде відновлено й роботу Спільної конституційної комісії, але, як він зауважив, «не відразу».

У перебігу теперішнього раунду переговорів Кишинів і Тирасполь представили також свої пропозиції щодо врегулювання і конструкції майбутньої федеративної держави. Вільям Хілл зазначив, що за конструкцією держави у сторін є принципові розбіжності – придністров’я продовжує наполягати, за висловом дипломата, на тім, щоб його «суб’єкти були більш рівними».

І Кишинів, і Тирасполь, за словами дипломата, згодні на демілітаризацію майбутньої федеративної держави, але в перехідний період війська в ньому повинні бути. Про те, які і чиї це будуть війська, поки тривають дискусії.

Кишинів і Тирасполь згодні також, що необхідно провести референдум, однак поки не визначено ані модель його проведення, ані те, чи буде він проводитися про прийняття нової конституції чи з питання про те, чи згодні громадяни жити в об’єднаній державі, зазначив глава місії ОБСЄ в Молдові.

Вільям Хілл також повідомив, що наступний раунд перемовин відбудеться наприкінці травня, орієнтовно 25-26 числа. Він буде тривати два дні у Тирасполі і Кишиневі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus