УКРАЇНА

20:41

21.06

Влада

Збільшено розмір допомоги при народженні дитини

0

Президент України Леонід Кучма підписав закон, яким, зокрема, збільшуються розміри допомоги при народженні дитини, а також допомоги при догляді за дитиною до досягнення трирічного віку. Про цьому «proUA» повідомили в прес-службі глави держави.

Закон про внесення змін до деяких законів України з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування набуває чинності з дня його опублікування.

Відповідно до закону, розмір допомоги при народженні дитини встановлюється на рівні не нижчому подвійного розміру встановленого законодавством прожиткового мінімуму на одну людину в розрахунку на один місяць (прожитковий мінімум 342 грн.).

Мінімальний рівень допомоги при догляді за дитиною до досягнення трирічного віку встановлюється в розмірі не нижчому 23% прожиткового мінімуму для працездатної особи. На сьогодні розмір такої допомоги встановлений у розмірі не нижчому 15% прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Водночас, закон скасовує право правління Фонду соціального страхування щодо тимчасової втрати працездатності встановлювати розмір цих видів допомоги.

Крім того, буде збільшено удвічі (до 1%) розмір ставки внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами на народження і похорон.

Така ставка буде поширюватися на найманих робітників, що одержують дохід у розмірі більше прожиткового мінімуму для працездатної особи. Водночас, для осіб, що одержують дохід нижчий за прожитковий рівень для працездатної особи, така ставка залишилася незмінною - 0,5% від суми оплати праці, що передбачає основну і додаткову зарплати, а також інші заохочувальні і компенсаційні виплати.

Відповідно до закону, на 2% підвищиться мінімальний рівень забезпечення застрахованих на випадок безробіття осіб і становитиме 23% від прожиткового мінімуму для працездатної особи. Таке підвищення стосується виплат допомоги на випадок безробіття, у тому числі, матеріальної допомоги на випадок безробіття, одноразової матеріальної допомоги на випадок безробіття, а також виплат матеріально забезпечення незастрахованим особам.

Як повідомлялося, на початку квітня Верховна Рада прийняла в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законів України з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus