УКРАЇНА

02:36

22.06

Влада

В Аджарії оголошено загальну мобілізацію

0

Глава Аджарії Аслан Абашидзе видав указ, відповідно до якого в автономній республіці оголошено мобілізацію військовозобов’язаних і, крім того, створено ради безпеки в містах Батумі, Кобулеті, Хелвачаурському, Кедському, Шаухевському і Хулойському районах, повідомляє РБК.

Необхідність вжиття таких заходів в уряді пояснили тим, що в Аджарській автономній республіці загострилася обстановка, і ради мають забезпечити стабільність у республіці, контролювати пересування незаконних збройних формувань і не допустити дестабілізації в автономії. Ради також повинні забезпечити мобілізацію військовозобов’язаних, наголосмли в уряді Аджарії.

25 квітня президент Грузії Михайло Саакашвілі закликав населення Аджарії не підпорядковуватися надзвичайному станові і комендантській годині, запровадженій на території автономії і цілком ігнорувати його. Він пообіцяв скасувати незаконно запровадження НС і комендантську годину в Аджарії відповідним президентським актом.

За словами М.Саакашвілі, глава Аджарії Аслан Абашидзе запровадив надзвичайний стан в автономії тому, що цілком втратив підтримку населення і збройних сил, зокрема 25-ї бригади Міноборони Грузії, дислокованої в Батумі. Він також повідомив, що Тбілісі не планує збройного вторгнення в Аджарію. Раніше, однак, М.Саакашвілі загрожував застосувати проти Аджарії силу.

Тбілісі також готується скасувати найближчим часом саму посаду глави Аджарської автономної республіки. За словами лідера республіканської партії Грузії, що входить до правлячого блоку «Національний рух - демократи», Давида Бердзенішвілі, «посада глави автономної республіки не передбачена у конституційному просторі Грузії, тому наша партія на першому ж засіданні нового парламенту країни порушить питання про неконституційність цієї посади і про її скасування».

Водночас аджарські депутати вважають, що «президент країни Михайло Саакашвілі не прагне врегулювання відносин між центром і регіоном». Більш того, «він штучно відриває Аджарію від всієї решти Грузії і діє за принципом «поділяй і владарюй». Одночасно, на думку депутатів, центральна влада Грузії готується до скинення законно обраного керівництва автономії. Тому реакція з боку парламенту Аджарії, на їхню думку, цілком адекватна.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus