УКРАЇНА

14:39

26.05

Влада

Казахстан схвалив угоду з Україною про постачання і транзит нафти

0

Уряд Республіки Казахстан схвалив проект міжурядової угоди з Україною про співробітництво в постачанні казахстанської нафти українською територією. Про це сказано в Постанові Уряду №463 від 24 квітня 2004 року, повідомляє агентство «УНІАН».

Раніше 31 березня Кабмін уповноважив віце-прем’єра Андрія Клюєва підписати подібну угоду з Азербайджаном.

Казахстан і Азербайджан - одні з найбільших Прикаспійських держав, що збільшують нафтовидобуток, і неодноразово заявляли про зацікавленість у постачаннях своєї нафти українським нафтогоном «Одеса – Броди».

Кабмін України після 4 лютого 2004 р, вирішивши використовувати трубопровід для постачань каспійської нафти, активізував переговори з Казахстаном і Азербайджаном про можливі постачання їхньої нафти.

Україна сьогодні також проводить переговори з американськими компаніями ShevronTexaco і Conoco Plillips, що теж добувають нафту на Каспії.

Довідка: Каспійський регіон вважають одним з найбільш перспективних нафтових родовищ у світі. Експерти прогнозують найближчими роками істотне збільшення нафтовидобутку в цьому регіоні.

Україна має наміри створити Євро-Азійський нафтотранспортний коридор для постачань каспійської нафти в Європу, добудувавши «Одеса – Броди» до Плоцька і збільшивши його потужність до 45 млн. тонн із теперішніх 9 млн. Зацікавленість у фінансуванні будівництва ділянки до Плоцька уже виявив Європейський банк реконструкції і розвитку.

Український Кабмін має наміри почати перші постачання каспійської нафти трубопроводом «Одеса – Броди» у травні цвього року. Уряд розраховує цього року поставити трубопроводом у Європу 4-5 мільйонів тонн каспійської нафти.

Нафта буде поставлятися від термінала «Південний» на Чорному морі через «Одеса-Броди» і далі магістраллю «Дружба» до Чехії (у перспективі, до Німеччини). Частина нафти планується поставляти від станції Броди залізницею на польські НПЗ.

Кабмін розраховує заробити на цих постачаннях до $80 млн. вже цього року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus