УКРАЇНА

16:26

26.05

Влада

Кучма критикує Польщу та ЄС за “Одесу – Броди”

0

Президент України Леонід Кучма вважає, що Україна опинилася у тупиковій ситуації з використанням нафтопроводу “Одеса – Броди” для транзиту нафти у Європу, і критикує Польщу і Європейський Союз за бездіяльність у реалізації цього проекту. Про це він заявив на спільній з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі прес-конференції, повідомляє «УНІАН».

Глава держави нагадав, що Польща у 90-х роках минулого століття побудувала нафтопровід «Гданьськ-Плоцьк» для того, щоб позбутися залежності від російської нафти. А сьогодні цей нафтопровід працює у реверсному режимі – «сьогодні вся російська нафта йде до Гданьська», зауважив Кучма.

За його словами, Польща нічого не робить для того, щоб продовжити лінію нафтопроводу “Одеса – Броди”, будівельні роботи не ведуться і гроші з бюджету не виділені.

Кучма зауважив, що ЄС також не зацікавлений у продовженні нафтопроводу. «Або так ЄС зацікавлений, що аж обіцяє колись дати 3 млн. євро…На папері..» – додав він.

«Так от, якщо на сьогодні немає ні пропозиції тієї сторони, яка хоче продати нафту, і немає жодної пропозиції того, хто цю нафту хоче купити, так скажіть - це тупиковий варіант для України» – сказав український президент.

Він вважає, що запаси нафти в зоні Каспійського моря не дозволять нафтопроводу працювати на повну потужність. Крім того, Кучма послався на висновок міжнародних організацій, згідно з яким «цей проект на сьогодні економічно не вигідний” для України.

«Так скільки ми товктимемо воду в ступі?» – сказав він, відзначивши, що у питанні використання нафтопроводу “Одеса – Броди” превалюють політичні оцінки, а не економічні розрахунки. «Ми так хочемо сподобатися один одному, що зневажаємо національними інтересами. А з нас колись за це запитають», - підкреслив Кучма.

При цьому президент нагадав свою позицію щодо нафтопроводу «Одеса – Броди": «Я виходив і виходжу з національних інтересів України. А зарити 500 млн. дол. США в землю і сидіти чекати біля моря погоди - розумні так не роблять».

Нагадаємо, після дискусій, що тривали більш ніж півроку, уряд України на початку лютого 2004 року вирішив використовувати нафтопровід «Одеса – Броди» для поставок каспійської нафти до Європи.

Російсько-британська компанія ТНК-ВР пропонувала Україні щорічно транспортувати 9 млн. тонн нафти з Бродів до Одеси. Прямий напрям використання нафтопроводу “Одеса – Броди” підтримують США, ЄС, Польща і ряд країн Каспійського регіону.

У середині квітня голова «Транснефти» Семен Вайншток сказав, що для Росії питання про реверс нафтопроводу «Одеса – Броди» вже не актуальне.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus