УКРАЇНА

06:28

28.05

Влада

Що цікавить Саакашвілі в Україні?

0

Політолог Дмитро Видрін вважає, що для президента Грузіїї вагоміше значення можуть мати не стільки зустрічі з представниками офіційної влади, скільки з представниками опозиції. «Саакашвілі належить до тих молодих людей, які при всій своїй спонтанності працюють на далеку перспективу. В нього є друзі та можливі партнери в українській опозиції. Цей візит покликаний перевірити, наскільки інформація про високі шанси кандидата від опозиції відповідає дійсності. Це спроба реальної оцінки передвиборчої кампанії, яка реально вже розпочалася в Україні”, – так політолог Видрін прокоментував приїзд Саакашвілі «Українській службі BBC» .

Тим не менше, в графіку триденного візиту Михайла Саакашвілі до Києва переважають офіційні зустрічі з представниками української влади. У прес-службі блоку “Наша Україна” детальної інформації щодо зустрічі лідера блоку Віктора Ющенка та Михайла Саакашвілі наразі не мають, проте не відкидають її можливості.

Політолог Дмитро Видрін, який був викладачем Михайла Саакашвілі у Київському університеті міжнародних відносин, вважає, що грузинському президентові не притаманно жити за планом. За його словами, Саакашвілі завжди був спонтанним та подекуди сумбурним у своїх діях студентом, тож зараз він радше переймається загостренням проблеми з Аджарією та передвиборчою президентською кампанією в Україні.

Напередодні свого візиту до Києва грузинський лідер заявив, що не підтримуватиме жодного конкретного кандидата в президенти України. Саакашвілі сказав, що покладає надію на Україну, як на державу, що має стати регіональним лідером для країн Чорноморського басейну: “Україна за рівнем розвитку, інтелектуальним, економічним і військовим потенціалом справді розвинена європейська держава. Цей процес позитивно вплине на відносини між Грузією та Україною”.

Видрін припускає, що Саакашвілі намагатиметься відновити те, що на його думку, загубив Шеварнадзе – альянс між Грузією та Україною, який може функціонувати чи то в рамках ГУУАМ, чи то як інша геополітична конструкція. Також, на думку аналітика, під час свого візиту до Києва Саакашвілі буде важливо з’ясувати ставлення України до можливого введення військ до Аджарії.

Нагадаємо, що вчора президент Грузії Михайло Саакашвілі приїхав до Києва з триденним офіційним візитом. Впродовж свого перебування у Києві Саакашвілі має намір зустрітися з українським президентом Леонідом Кучмою, прем’єр-міністром Віктором Януковичем і міністром закордонних справ Костянтином Грищенком.

Раніше Саакашвілі приїздив до України в якості лідера опозиції.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus