УКРАЇНА

17:46

25.04

Влада

Четверо вчителів Львова розпочали голодування

0

Четверо вчителів Франківського району Львова поставили намет під стінами райдержадміністрації та розпочали голодування з вимогою виплатити заборгованість по заробітній платі, повідомляє Львівський портал.

За словами голови страйкому Марії Перепуст, вчителі представляють 2-гу, 83-тю, 36-ту школи та дитячу установу №134, а завтра до них пообіцяли приєднатися представники 55-ї школи.

“Скільки голодуючих буде загалом - нам ще невідомо” – зазначила Марія Перепуст і додала, що із представників влади до голодуючих ще ніхто не виходив.

Крім цього, за її словами, 22-хвилинні уроки сьогодні проводять 6 шкіл Франківського району (школи №2, 36, 66, 46, 50, 85). А о 14 годині під стінами районної ради вчителі проведуть загальні збори шкіл, де визначать план дій на наступні дні.

У свою чергу начальник міського управління освіти Костянтин Лазарко заявив, що місто не може виконати вимоги, які ставить страйковий комітет.

Лазарко повідомив, що на сьогодні у суди подали позовні заяви на більше ніж 25 мільйонів гривень, з них позитивно розглянули на 14,7 мільйонів, а відділи освіти отримали виконавчі листи на 8,5 мільйонів. Відтак у примусовому порядку з відділів освіти, з навчальних закладів, зі шкіл та виконавчих служб за минулий рік та цей рік стягнуто 4,6 мільйонів гривень.

“Якщо таким шляхом йти далі, то на поточну заробітну плату грошей не вистачить, адже в бюджеті на 2004 рік кошти такі не закладені. І тому ми такі виплати проводити не можемо” – зазначив він.

На думку начальника міського управління освіти, проблему можна вирішити тільки на рівні Верховної Ради та Кабінету міністрів.

“Якщо суди визнають борги, то і держава повинна їх визнати, а Верховна Рада має прийняти відповідний закон” – сказав Лазарко. І додав, що такий законопроект розробили народні депутати Чорновіл та Стецьків, але у парламенті його ще не розглядають.

Лазарко наголосив на тому, що тільки з прийняттям закону, можна буде закласти кошти у бюджеті і погасити борги.

“Однак поки це юридично не оформлено, то на рівні міста ситуацію врегулювати неможливо. Ті, вимоги, які сьогодні ставлять вчителі, неможливо розв’язати у межах Львова” – сказав він.

Нагадаємо, ще 1 квітня, під час пікетування Франківської районної адміністрації, вчителі оголосили про наміри розпочати акцію непокори проти невиплати боргу по зарплаті, який складає понад 2 мільйони гривень.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus