УКРАЇНА

10:58

22.05

Влада

Підписано конвенцію про охорону і розвиток Карпат

0

Президент України Леонід Кучма підписав ухвалений Верховною Радою закон про ратифікацію Рамкової конвенції про охорону і стабільний розвиток Карпат. Це визначено указом президента України Леоніда Кучми. Парламент ратифікував цей документ 7 квітня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Конвенція використовується в Карпатському регіоні, який буде визначено на конференції сторін. Водночас кожна сторона, зробивши відповідну заяву депозитарію, може поширити використання цієї конвенції і її протоколів на додаткову частину її національної території за умови, що таке розширення необхідне для виконання положень конвенції.

Конвенція була підписана 22 травня 2003 року представниками Словаччини, Угорщини, Румунії, Чехії, Сербії і Чорногорії, України.

Відповідно до конвенції, засновується конференція сторін, яка обговорюватиме загальні питання, які становлять інтерес для сторін, і прийматиме рішення, необхідні для ефективного виконання конвенції. Крім того засновується секретаріат і допоміжні органи.

Кожна сторона робить внески в основний бюджет конвенції. Сторони вирішують суперечки, що виникають при тлумаченні або виконанні конвенції, шляхом переговорів або іншим шляхом вирішення спорів відповідно до міжнародного права.

Конвенція відкрита для підписання в депозитарію з 22 травня 2003 року до 24 травня 2004 року. Конвенція підлягає ратифікації, схваленню або прийняттю тими, хто її підписав.

Документ також відкритий для приєднання тих, хто його не підписав. Ратифікаційні грамоти або документи про схвалення, прийняття або приєднання передаються на збереження депозитарію.

Конвенція набирає сили на 90 день після дати здачі на збереження четвертої ратифікаційної грамоти або документа про схвалення, прийняття або приєднання.

Будь-яка сторона може вийти з цієї конвенції шляхом письмового повідомлення, направленого депозитарію. Такий вихід набирає сили на 180-ий день після дати одержання повідомлення. Депозитарієм конвенції є уряд України.

Ноту про підписання Карпатської конвенції депозитарію також надіслала Польща.

Як зазначається в пояснювальних документах, ратифікація конвенції сприятиме поліпшенню екологічної ситуації в Карпатах, оздоровленню навколишнього середовища, збереженню природних багатств, генофонду і культурно-історичної спадщини регіону.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus