УКРАЇНА

20:52

27.05

Влада

Журналістам нагадують про їхню відповідальність

0

Підписанти Етичного кодексу українського журналіста закликають усіх працівників засобів масової інформації України активно взяти участь у президентській виборчій кампанії, керуючись принципами етики. Про це говориться в звертанні з’їзду підписантів кодексу до всіх журналістів України, ухваленому в суботу в Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Через півроку народ України буде обирати свого президента. Це формально, а, по суті - буде обирати шлях розвитку суспільства і держави, як мінімум на наступне десятиліття», - зазначається в звертанні.

Учасники з’їзду зазначають, що голос кожного виборця в державі, яка йде до демократії, це особлива цінність, якщо його віддають на підтримку кандидата свідомо і вільно.

«Без твоєї участі неможливо забезпечити громадянам України їхнє право обирати главу держави: жоден з кандидатів не в змозі зустрітися з 36 млн. виборців, жоден з кандидатів без твоєї участі не може донести до людей свою правду, точно також як і свою неправду», - звертаються учасники з’їзду до кожного з українських журналістів.

Вони звертають увагу представників ЗМІ, що від їхнього голосу, який звучить з телеекрана або радіоприймача, зі сторінок газет, залежить майбутнє країни.

«Ти можеш доносити до виборця міфи та іміджеві образи кандидатів, відсторонено ретранслювати їх нездійсненні, популістські програми, а можеш інформувати людей про конкретні справи і результати діяльності кандидатів, і в такий спосіб - їхньої здатності реально поліпшити життя після виборів. Ти можеш стати на сторону влади або опозиції, а можеш залишитися поза політичним двобоєм, - наголошується в звертанні. - На тобі лежить відповідальність за свідомий і вільний вибір. Тому твій голос найважливіший».

Під час з’їзду планується обрати нових членів комісії з журналістської етики, прийняти низку інших заяв, зокрема, про події у Мукачевому.

Етичний кодекс українського журналіста був ухвалений на з’їзді «Журналістська етика в Україні: вибори 2002 і погляд у майбутнє» 14 квітня 2002 року в Києві. Тоді під ним підписалися 80 працівників ЗМІ, на сьогодні їхня кількість збільшилась до 600 чоловік.

У комісію з журналістської етики ввійшли 21 журналіст, у тому числі Володимир Мостовий, Михайло Батиг, Микола Вересень, Ігор Лубченко, Олена Притула, Сергій Рахманін, Ліля Буджурова.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus