УКРАЇНА

02:19

25.05

Влада

Ситуація в Мукачевому загрожує євроінтеграції України, вважають дипломати

0

Ситуація з виборами мера в Мукачевому, довиборами народного депутата в Донецьку «ставить дуже серйозні питання щодо здатності України провести вільні і справедливі вибори на всіх рівнях», заявив посол Канади в Києві Ендрю Робінсон в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня».

За його словами, порушення в Мукачевому - це щось більше, ніж просто порушення під час місцевих виборів. Робінсон вважає, що вони підпадають під схему, яка спостерігалася 7 березня на довиборах у Донецьку.

«Усе це ставить дуже серйозні питання щодо здатності України провести вільні і справедливі вибори на всіх рівнях. Ми вважаємо, що поки ще є час для того, щоб влада визнала ці порушення і вжила необхідних заходів до початку президентських виборів», - наголосив посол Канади.

За його словами, Канада направила до Мукачевого власного спостерігача з посольства, який відвідав у день голосування кілька ділянок і зазначив наявність низки серйозних порушень, що не дозволили міжнародним і місцевим оглядачам оцінити ці вибори як справедливі та вільні.

«Зокрема, ми спостерігали значні порушення з боку міської виборчої комісії і виборчих комісій, що працювали безпосередньо на ділянках голосування», - повідомив Робінсон.

Відповідаючи на питання, чи відіб’ються вибори в Мукачевому на євроатлантичних перспективах України, посол висловив думку, що «спосіб проведення виборів у Донецьку і Мукачевому настільки далекий від міжнародних зобов’язань України, що це, напевно, вплине на майбутнє ухвалення рішення щодо членства України в НАТО».

Робінсон сказав, що українській владі необхідно зробити такі кроки, які б продемонстрували, що вона бере на себе зобов’язання створити середовище для вільних і справедливих виборів. І додав, що це також означає, що необхідно виправити ті негативні дії, які були нещодавно розпочаті стосовно деяких ЗМІ.

«Йдеться про ті мас-медіа, які висвітлювали точку зору, що відрізняється від тієї, що пропагувала влада», - наголосив він.

Своєю чергою посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн, відповідаючи на запитання «Дзеркала тижня», як вибори в Мукачевому можуть вплинути на двосторонні українсько-німецькі відносини, зазначив: «Тим, хто несе відповідальність за те, що відбувається на виборах, варто знати, що для України та її громадян існує серйозна загроза не знайти для себе того місця в європейських і трансатлантичних структурах, на яке вони розраховують».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus