УКРАЇНА

01:55

19.06

Влада

Кучма шкодує, що ЄЕП не створили ще у 1993

0

Найближчим часом Україна і Росія об’єктивно не стануть повноцінними членами Європейського Союзу, тому Україна «не може сидіти і чекати з моря погоди», вважає президент Леонід Кучма. Таку думку глава держави висловив на зустрічі з учасниками конференції «Росія-Україна - стратегічне партнерство», яка проходить у Алушті, повідомляє прес-служба президента

Леонід Кучма підкреслив необхідність економічної взаємодії та реалізації спільних фундаментальних проектів. При цьому він згадав, що 1993 року Україною, Росією та Білоруссю було погоджено створення Єдиного економічного простору.

«Сьогодні я жалкую, що ми не дійшли тоді до розуміння, що дуже багато з точки зору науки і технологій ми просто повинні робити разом», - підкреслив президент України.

Кучма наголосив, що жодного високотехнологічного проекту, в якому б Захід закликав нас взяти участь, не існує. При цьому він нагадав, що свого часу європейською спільнотою розглядалося питання щодо проекту транспортного літака Ан-70, були проведені спільні переговори. Пізніше Європа вирішила завантажувати свою промисловість, а участь України в цьому проекті була зведена до виконання окремих елементів.

«Ось вам і приклад, чого від нас бажають», - зазначив глава держави.

Президент також зауважив, що обміном ратифікаційними документами, насамперед щодо Договору між Україною та Росією про українсько-російський державний кордон, «ми вибили ґрунт у багатьох політиків, які намагалися розіграти цю карту. Є кордон, є позиція Російської Федерації, є незалежна Україна, тому давайте на майбутнє припинимо розмови навколо цього. Головною розмовою має бути - як організувати співробітництво таким чином, щоб ці величезні втрати після розпаду СРСР компенсувати», - відзначив Кучма.

Після закінчення зустрічі президент подякував парламенту за те, що вперше, за його словами, зроблено серйозний крок щодо спільного вирішення проблем.

Сьогодні президент України повертається до Києва.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus