УКРАЇНА

02:10

28.05

Влада

«Власне бачення» Януковича

0

Український словник, поряд з термінами «стратегічний вибір», «конструктивна євроінтеграція», поповнився ще одним поняттям – «власне бачення».

Перебуваючи в Афінах, прем’єр-міністр Віктор Янукович запевнив журналістів у тому, що історичний вибір країни – курс на інтеграцію в Євросоюз – залишається незмінним. Міняється тільки тактика досягнення мети, оскільки Київ має власне бачення шляхів зближення з об’єднаною Європою. Зокрема це повинно виявитися в тому, що відносини вибудовуватимуться більш відповідально, більш прагматично і більш конкретно.

Очевидно, треба більш пильно придивитися до цього терміна. Хоч би для того, щоб не вклепатися в клопіт, як з терміном «конструктивна євроінтеграція». Адже тільки недавно українці довідалися, що насправді означає цей один з улюблених термінів українського президента.

На липневому самміті Україна-ЄС Київ відмовився підписувати План дій, запропонований Брюсселем. Леонід Кучма також констатував, що Україна ні політично, ні економічно не готова до членства в ЄС. Згодом з Військової доктрини вилучили положення про те, що кінцевою метою політики європейської і євроатлантичної інтеграції є членство в Євросоюзі і НАТО. І все це відбувалося на тлі частих контактів з російським керівництвом і прийняття рішення про тимчасове реверсне використання нафтопроводу «Одеса-Броди».

Отже, яким буде «власне бачення» можливого президента України, у виборчій програмі якого немає згадки про Євросоюз, а тільки про поглиблення євроінтеграційного руху?

Швидше за все, воно мало відрізнятиметься від курсу, взятого останнім часом Леонідом Кучмою. За період прем’єрства Віктор Янукович уже встиг перейнятися духом європесимізму, визначивши це як закінчення періоду євроромантизму і переходу до європрагматизму. Відсутність позитивних сигналів із Заходу він надолужує активними зусиллями зі створення Єдиного економічного простору і налагодження зв’язків з Росією. Навіть ставши президентом, Віктор Янукович не зможе відразу відмовитися від курсу, яким країна прямувала протягом останнього десятиліття. Тим більше цього не може статися під час виборчої кампанії. Тема євроінтеграції, що її підтримує значна частина українського співтовариства, буде використана з користю для прем’єр-міністра.

Раніше в респектабельному британському виданні Financial Times з’явилося повідомлення, що адміністрація президента докладає всіх зусиль для того, щоб погодити текст Плану дій між Україною і ЄС до кінця вересня. Отже, підписання нового документа, який визначає майбутнє двосторонніх відносин, відбудеться за кілька тижнів до президентських виборів. Це дозволить українській еліті досягти двох цілей одночасно.

По-перше, причетність прем’єр-міністра до підготовки такого важливого документа буде негайно донесена до українських виборців, у яких не повинно залишитися жодних сумнівів у відданості провладного кандидата в президенти ідеї європейської інтеграції.

По-друге, у випадку несприятливого результату виборів можна не допустити використання конкурентами підписання Плану дій як своєї заслуги і попередити можливість різкого крену вбік Заходу.

Олена Остроумова

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus