УКРАЇНА

13:01

21.06

Влада

Олександр Базилюк: «Навіщо нам європейський вектор, якщо ми самі Європа?»

0

6 однакових питань різним кандидатам у президенти

1. Ваше ставлення до Росії? Чи має російська мова стати другою державною в Україні?

- Сама назва Слов’янська партія говорить про те, що ми виступаємо за єдність слов’янських народів. Ми усі - єдиний народ. Завжди існувала, існує і буде існувати велика цивілізація східно-слов’янських народів. І тому я за визначені форми об’єднання.

Хоча форми можуть бути різними, але єдність, об’єднання й інтеграція - це для наших народів найбільш істотне. Що стосується конкретики, то я вважаю, що єдиний економічний простір - це на сьогоднішній день ідеальна схема для об’єднання України, Росії, Білорусі і Казахстану. Що стосується російської мови, то вона давно повинна була стати другою державною. Я вважаю, що двомовність – це реалії сучасного життя. Це не вигадка чиясь, просто люди всюди говорять на двох мовах. При чому російська мова більше користується популярністю, за винятком сфери державного життя. Я за рівноправність російської і української мов. Для нас абсолютно дорогі як одна, так і друга мова, тому що ми слов’яни. Ми відповідно до нашої історії повинні берегти будь-який феномен - культурний, мовний, моральний, духовний.

Україна поки не відбулася як нормальна держава і тому українській мові нічого не грозить, якщо російська буде державною. Українські націоналісти часто говорять, що російський мова поглине українську, якщо буде державною. Але якщо є люди, що люблять українську мову і постійно користуються нею, то вона не може постраждати.

2. Реприватизуєте ви підприємства, роздержавлені за останні роки?

- Реприватизація, безумовно, потрібна. Участь громадськості в процесі приватизації на даний момент мінімальна. Йде, може, і правильний процес, але без серйозного соціального нагляду. Як мінімум необхідно поставити питання і з’ясувати, чи правильно проходила приватизація, чи вона носила якийсь шахрайський характер? Виходячи з результатів, можна буде запустити зворотний процес - реприватизацію. Я не вважаю, що приватизація - це погано. Але частка держави повинна залишатися значною. Можливо, контрольний пакет акцій більшості підприємств повинен належати державі.

3. Чи стане Україна у випадку Вашого обрання Президентом членом НАТО і Євросоюзу?

- Членом НАТО – ні. Це зовсім протиприродно. Війська НАТО тут не потрібні. Україні нічого не загрожує.

Що стосується Євросоюзу, то я в принципі не проти європейського чинника. Але погодьтеся, що Україна - це теж Європа. Так навіщо нам європейський вектор, якщо ми самі Європа? Я думаю, що зближення з Євросоюзам зараз не під силу і не по зубах Україні. Занадто багато факторів, що перешкоджають м’якому й еластичному входженню України в Європу. Скажімо, той же рівень технічної оснащеності, рівень виробництва і так далі. Усе це поки не стикується з Європою. Тому ми за те, щоб слов’янські держави в якійсь формі об’єдналися. І може тоді, будучи більш сильними, вони зможуть зістикуватися з Євросоюзом. Але поспішати в цьому питанні не можна.

4. Кого з чинних високо посадовців будуть судити при вашій каденції?

- Це досить важке запитання. Я не слідчий прокуратури і мені важко судити про це. Я вважаю, що якщо зараз багато корупціонерів, то це не означає, що раніше їх не було. Більш того, я вважаю, що корупція найбільшою мірою проявилася в перші роки незалежності України. Це в основному особи і структури зв’язані з Західною Україною.

5. Хто з двох Вікторів вам ідейно ближчий: Ющенко чи Янукович ?

- Це зовсім легке питання. Ви знаєте, що Донбас делегував 5 кандидатів у президенти – Янукович, я, Ржавський, Яковенко, Симоненко. Менталітет Донбасу безумовно мені ближче. Безумовно, я вважаю перемогу представника Донбасу більш значимою для України. З тієї причини, що в Донбасі більш прагматичний дух. Ми більш жорстко прив’язані до економіки, нам удалося зрушити з мертвої точки економічну ситуацію в регіоні. Донбас зараз лідирує серед регіонів України в промисловому, економічному і політичному плані. У політичному плані Донбас дуже різко виражений. І представник Донбасу, хто б він ні був, у фіналі обов’язково переможе.

Що стосується Ющенка – те він, на жаль, застряг в ідеологічній плутанині початку 90-х років. Коли існувала шаленість із приводу незалежності. Те, що така ідеологія зараз - мертвий продукт, ясно абсолютно всім. Тому я думаю, що мало хто з виборців, що уважно стежать за останніми подіями, буде голосувати за Ющенка. Я думаю, що він приречений на поразку.

Його високий рейтинг виник тільки тому, що ніхто більше не розорював цю виборчу цілину. Ющенко пустив величезні кошти в хід для цього. Це, звичайно, дає певний ефект, але я сказав би хвилинний ефект, Потім усе повернеться на круги своя, і стане ясно, хто сильніший в політичних відносинах. Ви ж бачили, що за останній рік ніякі спроби свідомо зміцнити рейтинг того ж Януковича не розпочиналися. Зараз цей процес буде йти стрімко.

6. Чи віруюча Ви людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона має об’єднатися?

- Я досить давно віруюча людина. Звичайно, у радянські часи я теж ходив у церкву, але не був таким віруючим. Зараз я активіст православної церкви і входжу в політраду союзу православних громадян, створена з благословення російського Патріарха Алексія II.

Що стосується єдиної церкви – тут проблем немає. Вона вже є і давно існує. Але є розкольники і сектанти. Наприклад, церква, так званого Київського патріархату відкололася. Але це її проблеми і їхнє лихо. І виручати єдність потрібно Філарету, а не Володимиру Сободану. І якщо Філарет дійсно хоче повернутися, то я не знаю, які кроки він повинен почати, оскільки був відданий анафемі. Це не так просто зробити.

Тільки в тому випадку якщо священики Київського патріархату будуть стукатися в двері єдиної і єдиної православної церкви, то, напевно, щось може вийти в них. А для православної церкви московського патріархату проблеми єдиної церкви не існує.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus