УКРАЇНА

08:06

25.05

Влада

Кабмін використовує резервний фонд не за призначенням

0

Рахункова палата заявила про те, що Кабінет Міністрів припустився порушень при використанні коштів резервного фонду у 2003 році. Про це повідомляє «Деловая Неделя».

«Ігнорування зауважень і попереджень Міністерства економіки, Міністерства фінансів і Міністерства юстиції при ухваленні рішень про виділення цих коштів свідчить про свідоме порушення Кабінетом Міністрів вимог чинного законодавства, яке регламентує використання коштів резервного фонду бюджету, та суб’єктивний підхід при їхньому розподілі», – вважають у Рахунковій палаті України.

За даними Рахункової палати, на планові заходи (вони не повинні фінансуватися з резервного фонду) було незаконно виділено 81,9 млн. грн., або 32,3% від загального обсягу виділених з цього фонду коштів. Крім цього, за даними Рахункової палати, уряд при прийнятті постанов і розпоряджень про виділення коштів з резервного фонду бюджету порушив вимоги Закону «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти». «У результаті, замість законодавчо визначених конкурентних процедур закупівель здійснювався упереджений вибір виконавця закупівель, що приводило до значного завищення цін і невиправданих втрат державного бюджету. Тільки за трьома перевіреними постановами і розпорядженнями такі втрати становили понад 16 млн. гривень», - уточнили в Рахунковій палаті.

У Рахунковій палаті також повідомили, що управління коштами резервного фонду у 2003 році з боку Кабміну, Мінфіну, органів Держказначейства і головних розпорядників коштів провадилося неефективно: «Негативна практика виділення коштів з резервного фонду бюджету наприкінці року привела до відволікання значних обсягів цих коштів у дебіторську заборгованість і фактично до резервування їх для здійснення витрат майбутнього бюджетного періоду».

За даними палати, на 1 січня 2004 року обсяг дебіторської заборгованості по витратах з резервного фонду становив 36 млн. грн., що свідчить про неефективне використання бюджетних коштів. Залишки вільних коштів з резервного фонду на рахунках розпорядників коштів на перше число кожного місяця минулого року становили від 20 млн. грн. до 56 млн. грн., що також свідчить про неефективне їх використання.

За даними Рахункової палати, робота Держказначейства з повернення в держбюджет коштів, виділених з резервного фонду на умовах повернення протягом 1997-2000 років, також була незадовільною. На 1 січня 2003 року із залишку заборгованості в сумі 259 млн. грн. у 2003 році в держбюджет було повернуто лише 2,1 млн. грн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus