УКРАЇНА

07:08

26.05

Влада

Кучму просять ветувати закон про продаж підприємств «Укррудпрому» окремо

0

Депутат Верховної Ради Вадим Гуров просить Президента Леоніда Кучму накласти вето на закон «Про особливості приватизації підприємств Державної акціонерної компанії «Укррудпром», ухвалений Радою 9 квітня, який передбачає продаж пакетів акцій підприємств «Укррудпрома» окремо, повідомляють «Українські Новини».

«Прошу Вас... дати доручення Кабінетові Міністрів України, Фонду державного майна, Міністерству промислової політики всебічно розглянути наслідки прийняття цього законопроекту і накласти на нього вето», - говориться в листі Гурова до Кучми.

На думку депутата, приватизація підприємств «Укррудпрому» окремими частинами приведе до втрати впливу держави на залізорудну галузь України.

«Яскравим прикладом такого прогнозу є ВАТ «Південний ГЗК», де вже реалізована передбачена ухваленим законом схема. Про ситуацію на цьому підприємстві Вам нагадувати не треба, Ви її добре знаєте, тому що вона дуже незадовільна», - говориться в листі Гурова.

Гуров вважає також, що передбачене законом закріплення в держвласності 25%+1 акція підприємств «Укррудпрому» приведе до зменшення інвестиційної привабливості і знецінювання цих пакетів акцій.

Як повідомляло агентство, закон про приватизацію «Укррудпрому» (автор - депутат Володимир Мовчан) припускає на першому етапі приватизації закріплення в держвласності на 1 рік пакетів акцій підприємств «Укррудпрому» в розмірі 25%+1 акція.

Першочергове право на придбання решти акцій мають інвестори (неофшорні компанії), які уже володіють більше ніж 25% акцій виставленого на продаж підприємства.

Надалі вони можуть викупити закріплені в держвласності акції.

ДАК «Укррудпром» була створена шляхом включення до її складу держпакетів акцій Інгулецького, Південного, Північного, Центрального ГЗКів, Криворізького залізорудного комбінату, ГЗК «Суха Балка», Балаклавського, Докучаєвського, Новотроїцького рудоуправлінь і компанії «Кривбасвибухпром».

Підприємства «Укррудпрому» виробляють близько 70% залізорудної продукції і близько 80% флюсів і вапняків в Україні.

Наприкінці 2003 року депутати Гуров і Мовчан домовилися розробити спільний законопроект про продаж «Укррудпрому» консорціуму компаній, які володіють більше ніж 25% акцій підприємств, що входять до його складу, але цього так і не сталося.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus