УКРАЇНА

13:02

21.06

Влада

Сергій Комісаренко: «Сьогодні я проти вступу до НАТО»

0

6 однакових запитань різним кандидатам в Президенти

1. Яке Ваше ставлення до Росії? Чи повинна російська стати другою державною в Україні?

- . У кожної нормальної людини має бути добре ставлення до Росії. Це дуже важлива країна. Ми багато років жили разом і залишаємося сусідами. Я вважаю, що і Україна для Росії є важливою сусідкою, і Росія - для України. З багатьох точок зору: згадаймо, скільки українців мешкає в Росії, скільки росіян мешкає в Україні. Якщо подивитися геополітично, я вважаю, що для Росії важливо мати незалежну, потужну, культурну, високоосвічену Україну. Також для України важливо мати Росію не як джерело негараздів чи нестабільності, а країну, з якою можна товаришувати, мати стабільні економічні та культурні зв’язки.

У країнах, як правило, одна державна мова, за рідкісними винятками, як у Швейцарії чи Фінляндії. Думаю, на етапі формування української нації дуже важливо, щоб українська мова залишалася державною. Я колись два роки був в уряді і відповідав за запровадження закону про мову. Я казав, що не можна легко міняти мову, не можна людям заборонити спілкуватися російською. Треба поступово запроваджувати українську, вчити мову. Але це ніяким чином не забороняє спілкування російською мовою.

2. Чи реприватизуєте Ви підприємства, роздержавлені за останні роки?

- Я проти різких змін, хіба що будуть приклади кримінального захоплення підприємств, саме стратегічних підприємств. Навіщо державі позбавлятися прибутку, віддаючи їх в управління приватному капіталові? Роздержавленню як правило, підлягають малоприбуткові галузі.

Наведу вам приклад Франції, де кілька галузей, як газова чи електрична і авіа, функціонують дуже успішно. Якщо буде очевидно, що є галузі, які потребують національного капіталу чи національного управління, то думаю, що їх можна буде повернути до національного управління або ж держава повинна наглядати за управлінням цим роздержавленим капіталом. Приклад є у Великобританії, де держава робить попередження власникам залізниць, якщо ті погано працюють.

3. Чи стане Україна за Вашої каденції членом НАТО і Євросоюзу?

- Я не можу цього сказати, і ніхто цього не може сказати. Україна, з одного боку, зберігає нейтральний статус. З іншого - ми робимо позитивні кроки назустріч Європейському Союзу і НАТО. Сьогодні я проти вступу до НАТО. У той же час, якщо постануть умови, що Україні буде вигідніше приєднатися до альянсу, ніж залишатися позаблоковою, то можна буде вступити до НАТО. Крім того, ви знаєте, що НАТО потроху реформується, перетворюючись на організацію, яка більше опікується боротьбою з тероризмом, збереженням стабільності.

4. Кого з чинних високопосадовців судитимуть за Вашої каденції?

- Це питання до суду. В Україні дуже важливо провести реформування судової системи. Суди повинні бути незалежними, в тому числі і фінансово, судді мають бути висококваліфікованими. На жаль, сьогодні люди не мають довіри до судів. Суто теоретично я вважаю, що в Україні є люди, які заслуговують на покарання. Я не можу назвати прізвища. Ми добре знаємо, що зловживання існують у сфері державної служби. Навіть наш президент неодноразово визнавав корумпованими правоохоронні органи, державні служби. На жаль, сьогодні існують люди, яких звинувачують за політичними ознаками чи якщо вони виступають проти інтересів дуже впливових кіл.

5. Хто з двох Вікторів Вам ідейною ближчий – Ющенко чи Янукович? Чому?

- Ющенко, бо я його більше знаю, ближче знаю. А Януковича я знаю дуже мало. Віктора Андрійовича і його діяльність я знаю багато років, і ми з ним у добрих стосунках. Ющенко мені ближчий за своїми поглядами на культуру України, на її життя, на освіту, на науку. Я вважаю, його діяльність на посаді прем’єра була позитивною.

6. Ви віруюча людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднатися?

- Я віруюча людина. Це питання не дуже коректне. Як правило, коли людина вірує, вона вірить в Бога, а не в конфесію. Я вважаю, що єдиної церкви бути не може, бо в нас є різні віросповідання: мусульмани, юдеї, християни – і всі мають право на віросповідання. Але з точки зору об’єднання нації краще було б мати єдину помісну церкву. Приклад - Генріх VIII, який створив окрему англіканську церкву, що допомагала йому у справі державотворення.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus