УКРАЇНА

14:17

26.04

Влада

Конституційний суд позбавить Нусера посади мера?

0

Проблему Мукачевого може вирішити Конституційний суд, вважає народний депутат Валерій Асадчев. Це станеться, “якщо Конституційний Суд врешті-решт розгляне подання щодо неконституційності указу президента, яким обраний на чергових виборах мера Василь Петьовка був відсторонений від виконання своїх обов’язків”, повідомили «proUA» в прес-службі Української народної партії.

“Відповідно до Конституції президент не має права втручатися в діяльність органів місцевого самоврядування, тож і визнання такого указу неконституційним дозволило би обраному мукачівцями на законних підставах меру повернутися до виконання своїх обов’язків і питання щодо переможця виборів 18 квітня було б знято з порядку денного”, - говорить депутат.

Асадчев також повідомив, що відповідно до діючого виборчого законодавства, бюлетені та протоколи з виборів мають зберігатися у різних приміщеннях: протоколи зберігає територіальна комісія у себе в сейфі, а бюлетені зберігаються в окремій кімнаті під контролем. Депутат зазначає, що причиною такої суворої вимоги до зберігання цих документів є те, що “коли доведеться щось перераховувати, то мають бути незалежні докази правильності підрахунку”. “Персональну відповідальність за збереження цих документів несуть насамперед голова та секретар ТВК”, - сказав Валерій Асадчев. Депутат підкреслив, що викрадення обох видів документів з різних приміщень в Мукачевому є свідченням чітко спланованої роботи зацікавлених осіб.

З огляду на це Валерій Асадчев наголошує, що без покарання винних у Мукачівських погромах взагалі немає сенсу продовжувати роботу парламенту, оскільки не має сенсу приймати закони, які потураються.

Нагадаэмо, що у січні 2004 року комітет ВР з питань державного будівництва і місцевого самоврядування вирішив, що президент Кучма перевищив свої повноваження, коли призначив в.о. міського голови Мукачево Мирослава Опачка. Представники комітету заявили, що указ президента «Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян та нормалізації життєдіяльності м. Мукачевого Закарпатської області” порушує, як мінімум, 8 пунктів 5 статтей Конституції щодо права громади Мукачево на місцеве самоврядування. Комітет спрямував свій висновок до КС. Голова комітету Анатолій Матвієнко з цього приводу заявив, що місцеве самоврядування може бути захищеним у суді, а не адміністративними засобами – рішеннями президента чи Кабміну.

30 грудня 2003 року уповноважений ВР з прав людини Ніна Карпачова попросила КС розглянути на відповідність Конституції указ президента про призначення тимчасово виконуючим обов’язки міського голови Мирослава Опачка.

Указ «Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян та нормалізації життєдіяльності м.Мукачевого Закарпатської області” Леонід Кучма підписав 25 грудня 2003 року. Указ передбачав призначення Опачка до обрання нового міського голови.

Щоправда тепер подання щодо визнання неконституційним указу президента можуть наштовхнутися на юридичну перепону: 19 квітня 2004 року Леонід кучма скасував свій указ «Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян та нормалізації життєдіяльності м. Мукачевого Закарпатської області”.

Стаття 106 Конституції України не передбачає серед повноважень президента права призначати виконуючих обов’язки міського голови. Стаття 7 Конституції гарантує право громади на місцеве самоврядування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus