УКРАЇНА

03:07

17.01

Влада

Помер Сергій Платонов

0

Сьогодні ,у віці 58 років, пішов з життя один з найвідоміших вітчизняних колекціонерів старожитностей, підприємець-меценат, засновник колекції “Платар” Сергій Платонов.

Нагадаємо, влітку 2001 року Сергій Платонов передав в дар народові України колекцію з 1315 унікальних предметів культури різних племен та народів, які населяли територію нашої держави, починаючи з епохи неоліту, бронзового й раннього залізного віку, а також раритети з часів античних держав Північного Причорномор’я. В подарованій експозиції було представлено експонати часів кіммерійців, скіфів, сарматів, ранніх слов’ян і Київської Русі, кілька історичних цінностей ХII - ХVII століття. Тоді ж пан Платонов пояснював, що до колекціонування старожитностей його підштовхнув прикрий факт масового вивезення з України її історичних цінностей та унікальних витворів мистецтва, і саме з цієї причини він вирішив збирати речі, що вважаються національним надбанням українського народу, й передавати їх державі та музеям.

Мрією всього життя Сергія Платонова було створення в Києві спільними зусиллями колекціонерів та шанувальників мистецтва музею історичних цінностей вищого світового рівня.

Прощання із Сергім Платоновим відбудеться завтра, 17 лютого в 11.00 в Трапезній церкві Києво –Печерської Лаври.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus