УКРАЇНА

08:01

25.05

Влада

Кучма назвав неконституційною українізацію ефіру

0

Президент України Леонід Кучма вважає неконституційним рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, що ставить за обов’язок телеканалам вести мовлення українською мовою. Кучма сказав про це в Бахчисараї (Крим), де він перебуває з робочим візитом, повідомляють «Українські Новини».

«Моя думка, що це рішення не відповідає Конституції. Воно має бути приведене у відповідність з діючою Конституцією», – сказав Кучма.

Нагадаємо, що 14 квітня Нацрада з телебачення поставила за обов’язок загальнонаціональним телеканалам і радіостанціям вести мовлення тільки українською мовою. За словами голови Нацради Бориса Холода, рішення не припускає негайного переліцензування всіх телерадіоорганізацій. Але у разі продовження терміну дії ліцензії, як сказав Холод, буде враховуватись, який обсяг мовлення українською мовою компанія зазначила в анкеті.

Сьогодні, як повідомила «Крымская линия» народний депутат Леонід Грач заявив, що рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про перехід загальнонаціональних теле- і радіоканалів на мовлення винятково українською мовою виконуватися не буде. «Я не виключаю, що цим рішенням хочуть тільки подражнити народ, а в силу воно не вступить, а якщо і вступить, те не буде виконуватися, - зазначив Л. Грач, - оскільки усунути російську мову з інформаційного простору країни - це абсурд».

Рішення Нацради викликало невдоволення і з боку Верховної Ради Криму. Зокрема, спікер кримського парламенту Борис Дейч у листі до голови Нацради Бориса Холода попросив враховувати конституційні повноваження АР Крим при ухваленні таких рішень. Дейч також зазначив, що на Державній телерадіокомпанії «Крим» виходять програми українською, татарською, німецькою, грецькою, болгарською і вірменською мовами, а українізація теле- і радіо ефіру призведе до закриття національних редакцій ТРК «Крим».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus