УКРАЇНА

02:09

28.05

Влада

Рада Федерації ратифікувала ЄЕП

0

Рада Федерації одноголосно ратифікувала угоду про формування Єдиного економічного простору (ЄЕП). «За» проголосував 131 член верхньої палати парламенту. Про це повідомляє РБК.

Держдума ратифікувала цей документ 20 квітня. Також угоду про ЄЕП ратифікували парламенти України і Казахстану.

Нагадаємо, що угоду про формування ЄЕП розроблено групою високого рівня Білорусі, Казахстану, Росії й України і підписано президентами цих країн 19 вересня 2003 року в Ялті. ЄЕП формується з метою створення умов для стабільного та ефективного розвитку економік держав-учасників, а також для підвищення рівня життя населення цих країн.

За умовами угоди ЄЕП розуміється як простір, на якому поєднуються митні території сторін і де функціонують механізми регулювання економік на основі єдиних принципів вільного руху товарів, послуг, капіталу і робочої сили. Крім того, у рамках ЄЕП проводиться єдина зовнішньоторговельна і погоджена податкова, грошово-кредитна і валютно-фінансова політика з урахуванням заходів, необхідних для забезпечення рівноправної конкуренції і підтримки макроекономічної стабільності.

Угода визначає завдання поетапного поглиблення інтеграції в рамках ЄЕП. Основними з них є формування зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень, уніфікація принципів розробки і застосування технічних регламентів і стандартів, а також гармонізація макроекономічної політики сторін. Угода носить рамковий характер, і з метою його реалізації сторони розроблять комплекс заходів для формування ЄЕП. Виконання угоди не спричинить додаткових витрат бюджету.

Під час підписання цієї угоди Україна зробила застереження, відповідно до якого вона буде брати участь у формуванні і функціонуванні ЄЕП лише в межах Конституції України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus