УКРАЇНА

00:54

27.03

Влада

Кореспондент „Індепендент” Аскольд Крушельницький: „Я не працюю на замовлення”

0

13 серпня слідчі Генеральної прокуратури продовжать розпочатий вчора допит журналіста британської газети „Індепендент” Аскольда Крушельницького.

Він - свідок у кримінальній справі за фактом розголошення даних досудового слідства у справі Георгія Гонгадзе. Пан Крушельницький був автором низки публікацій, у яких наводилися уривки із допитів міліціонерів, які стежили за Гонгадзе аж до дня його викрадення 16 вересня 2000 року. Про те, що хоче від нього дізнатися відомство Геннадія Васильєва, Аскольд Крушельницький розповів ProUA.

- Аскольде, ви є громадянином Великої Британії і, очевидно, могли б проігнорувати запрошення Генеральної прокуратури. Скажіть, чому ви погодилися давати свідчення українським слідчим?

- Так, я є громадянином Великої Британії. Я там народився. Але кожна особа має відповідальність перед законом тієї країни, у якій вона перебуває. В Україну я часто приїжджаю і хочу сюди приїжджати. Я люблю Україну. Генеральна прокуратура мене запросила. Це було радше запрошення. Мені сказали, щоб я з’явився, і я з’явився. Мене допитують зараз як свідка у кримінальній справі за фактом розголошення досудового слідства.

- Що Генеральна прокуратура хоче дізнатися від Вас?

- Вчора я пробув у Генеральній прокуратурі дев’ять з половиною годин. Мене випитували про джерела інформації, хто передав мені ці документи. Усі різноманітні питання стосувалися саме цього. На всі питання я відмовився відповідати і розголошувати джерела своєї інформації. Мені адвокати говорили, що в Україні журналісти мають на це право.

- Ці допити відбуваються за присутності адвоката і співробітника посольства Великої Британії?

- Ні. Так я розумію, на ці допити я не маю права мати адвоката. Британське посольство і знало, і знає, що я був у Генпрокуратурі. Я був сам на сам з двома слідчими.

- Сьогодні слідчі Генпрокуратури, очевидно, будуть ставити ті ж самі запитання?

- Так, абсолютно. Я нікому не розкрию джерел своєї інформації.

- Чи ви відчуваєте якийсь психологічний тиск з боку прокуратури? Ви помічаєте за собою якесь стеження спецслужб?

- Я не знаю, чи за мною стежать. Я знаю, що Генеральна прокуратура знайшла мене в Криму. Я туди приїхав, щоб збирати інформацію про річницю Кримської війни і про сучасну політичну ситуацію в Криму. Але я не знаю, чи вони за мною стежать, мене це не цікавить. Мушу сказати, що слідчі, із якими я зустрічався, поводились зі мною на допиті чемно. Це не було приємно сидіти там 9,5 годин. Але вони зробили це цивілізовано.

- Чи володієте Ви інформацією у справі Гонгадзе, яка ще не опублікована?

- Так, є деякі матеріали. Але я не знаю, чи можна її оприлюднювати.

Але мушу сказати, що після статей в „Індепендент” до мене зверталися певні особи. Зокрема, один колишній слідчий в прокуратурі. Я перевірив, що він дійсно є тим, ким назвався, бо я думав, що це може бути провокація. Він дуже цікаві речі розповідав не про справу Георгія Гонгадзе, а про корумпованість людей, які тісно зв’язані з президентом.

- Ви володієте певним масивом інформації. Можете сказати, що ж все-таки сталося 16 вересня 2000 року, коли в Києві зник Георгій Гонгадзе?

- Я не можу сказати більше, окрім того, що вже було у моїх матеріалах. Поки що.

- Ви не боїтесь, що у період виборчої кампанії ваші матеріали сприймаються як політичне замовлення?

- У Генеральній прокуратурі мене запитували, чи мені хтось платив за ці матеріали, чи була мета дискредитувати Генерального прокурора Геннадія Васильєва. Мені ніхто не платив. Я казав, що у мене такі критерії: щоб матеріали були цікавими. Я хотів опублікувати правду. Я знаю, що тепер такі публікації можуть мати політичне значення. Так вони є зв’язані з політикою. Але даю слово, що я не працюю на замовлення. Якби таке було, мій редактор дуже швидко б дізнався про це і у мене не було б роботи.

- Як у газеті сприймають ті події, які розгортаються навколо Вас і, зокрема, лист Генерального прокурора України до „Індепендент”?

- У газеті ніколи не отримували такого листа. Я бачив в Інтернеті, що Васильєв казав, що листа надіслав. Я мусив їм повідомити про зміст листа. Учора газета переймалася моєю безпекою. Вони стежать за тим, чим ця справа завершиться.

Розмову мав Сергій Руденко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus