УКРАЇНА

16:47

23.04

Влада

КВУ: вибори в Мукачевому сфальсифіковані

0

Комітет виборців України (КВУ) вважає, що результати виборів мера в Мукачевому потрібно переглянути. Як повідомили «proUA» в прес-центрі цієї організації, КВУ рекомендує Мукачівській територіальній виборчій комісії скасувати своє попереднє рішення щодо результатів виборів і ухвалити нове на підставі протоколів комісії, які мають спостерігачі. Ці протоколи завірені підписами членів та печатками комісій.

Також КВУ рекомендує правоохоронним органам ретельно розслідувати злочини, які сталися на виборах мера, і пропонує внести в закон про місцеві вибори положення про статус і порядок реєстрації спостерігачів.

КВУ вважає, що розбіжність результату опитування на виході з виборчих дільниць (exit-poll) з результатами паралельного підрахунку голосів свідчить лише про одне – фальсифікація результатів виборів розпочалася ще на етапі голосування. Окрім того, результати паралельного підрахунку голосів, здійсненого за копіями протоколів, що отримали спостерігачі КВУ та народні депутати, виявили, що на багатьох дільницях кількість бюлетенів, визнаних недійсними є доволі значною – в цілому 7,3%, що не є типовим для виборів такого рівня. З досвіду спостереження за подібними виборами КВУ заявляє, що зазвичай ця цифра є значно нижчою. Це дає всі підстави вважати, застосовувалися технології фальсифікації (навмисного псування) бюлетенів. У зв’язку з цим КВУ наголошує, що результати опитування на виході з виборчих дільниць відповідають дійсності і не відхиляються від реального волевиявлення на показник більший, ніж оголошена похибка (2%).

КВУ також оприлюднив результати моніторингу за виборчою кампанією в Мукачевому. Представники організації вважають, що рішення позачергової сесії Мукачівської міськради від 9 січня щодо розпуску діючих і формування нових територіальної та дільничних виборчих комісій було недостатньо вмотивованим. КВУ також вважає, що сама сесія відбувалася з порушенням процедури і регламенту. Також спостерігачі КВУ нагадують, що Ужгородський міський суд і Апеляційний суд Закарпатської області скасували рішення міскради, однак вердикти судів не були виконані. Відтак КВУ вважає, що виборчий процес був організований територіальною комісією, легітимність якої викликає сумнів.

КВУ вважає, що кандидати мали нерівний доступ до ЗМІ для здійснення передвиборчої агітації, а більшість ЗМІ надавали перевагу одному з кандидатів, при чому це стосується двох найбільших конкурентів на виборах.

Найбільшим порушенням під час голосування КВУ вважає недопуск спостерігачів та журналістів на виборчі дільниці через недостатньо вмотивоване рішення територіальної комісії щодо способу реєстрації офіційних спостерігачів та представників ЗМІ. Зокрема представники КВУ, які мали статус кореспондентів газети “Точка зору”, не були допущені на дільниці № 1, 3, 4, 5, 15,16, 28, 32, 35.

Часто факти перешкоджання спостерігачам супроводжувалися фізичним насиллям, –невідомими особами було вчинено напад на спостерігача на дільниці №8 та на народного депутата України Євгена Жовтяка.

КВУ відмічає безпрецедентно велику кількість працівників правоохоронних органів на дільницях, які, однак, проявляли повну бездіяльність, не реагуючи на здійснення серйозних правопорушень невідомими особами. Ці особи, відверто кримінальної зовнішності, перебували біля більшості дільниць, створюючи нервову обстановку і погрожуючи спостерігачам, журналістам та інтерв‘юерам, які проводили опитування виборців на виході з дільниць. Також спостерігачами КВУ був зафіксований факт вкидання бюлетенів невідомими особами на дільниці №14.

З грубими порушеннями здійснювався і підрахунок голосів, вважають у КВУ. Зокрема, на дільниці №26 підрахунку голосів взагалі не відбувалось, бюлетені були зібрані в пакет і відвезені в невідомому напрямку. Дільниці №1 і №3 стали об’єктами нападу невідомих осіб, які побили там вікна, меблі, розкидали бюлетені і виборчу документацію, завдали тілесних ушкоджень правоохоронцям, народному депутату Поліщуку. Біля дільниці № 15 спостерігалося велике скупчення невідомих осіб з явно агресивними намірами, які залякували спостерігачів та журналістів.

Найбільше обурило КВУ прийняття за закритими дверима, поза увагою спостерігачів та представників ЗМІ протоків і бюлетенів територіальною виборчою комісією. Офіційні результати комісія не підтвердила документами. Протокол рішення ТВК не був представлений і набагато пізніше, що є грубим порушенням законодавства.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus