УКРАЇНА

20:11

22.06

Влада

Частини МВС Грузії перейшли на бік Аджарії

0

Третє управління внутрішніх військ МВС Грузії, дислоковане в Батумі, відмовилося підпорядковуватися центральній владі. Про це повідомила телекомпанія «Імеді» з покликаннями на начальника управління Мурада Цинцадзе, передає РБК.

За словами Мурада Цинцадзе, третє управління, до якого входять 300 військовослужбовців внутрішніх військ, цілком переходить у підпорядкування глави Аджарської автономної республіки Аслана Абашидзе і не має намірів підпорядковуватися центральній владі.

М.Цинцадзе вітав також аналогічне рішення начальника 25-ї мотострілкової бригади Романа Думбадзе, що 19 квітня заявив про не підпорядкування Верховноному головнокомандуючому Грузії, президентові країни Михайлові Саакашвілі. За словами Думбадзе, «відповідно до конституції Аджарії, Аслан Абашидзе є верховним головнокомандуючим». У зв’язку з цим він разом з 547 військовослужбовцями 25-ї бригади переходять у підпорядкування Абашидзе.

Цинцадзе сказав, що Думбадзе зробив «героїчний учинок». За словами начальника управляння, він піддавався психологічному тискові з боку Тбілісі.

Таким чином, уже два військових підрозділи - одне Міноборони й одне МВС Грузії - перейшли в підпорядкування А.Абашидзе. Проте, значна частина офіцерів 25-ї бригади залишила Батумі і прибула до Тбілісі.

У відповідь на це генеральна прокуратура Грузії порушила кримінальну справу про ти Р.Думбадзе за статтями «незаконна торгівля зброєю», «не підпорядкування військовому керівництву», «несанкціонований винос зброї з території бригади» і «фінансові махінації», а також оголосила його в міжнародний розшук.

Р. Думбадзе «за непідпорядкування і зраду Батьківщині буде суворо покарано», заявив на прес-конференції в Тбілісі заступник міністра держбезпеки Грузії Георгій Угулава.

Сам Роман Думбадзе не визнає обвинувачень у зраді батьківщині. В інтерв’ю телекомпанії «Імеді» він заявив: «Верховний головнокомандуючий звинуватив мене в зраді батьківщині. Я ніколи не був зрадником своєї батьківщини, свого народу».

Р. Думбадзе наголосив, що разом зі своїм народом «завжди буде стояти на захисті своєї країни». Він знову підтвердив, що він і військовослужбовці 25-ї бригади виходять з підпорядкування Міністерства оборони і президента Грузії і будуть виконувати тільки накази глави Аджарії Аслана Абашидзе.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus