УКРАЇНА

18:44

20.05

Влада

ВР Криму просить Кучму дозволити мовлення російською мовою

0

Верховна Рада Автономної Республіки Крим на засіданні 21 квітня прийняла звертання на ім’я президента України Леоніда Кучми з проханням сприяти збереженню в Україні теле- і радіомовлення російською мовою, передає «Крымская линия».

У зверненні, зокрема, сказано: «Підтримуючи необхідність розширення, поглиблення і творчого вдосконалювання телерадіомовлення державною мовою, депутати Верховної Ради АРК переконані, що при визначенні інформаційної політики на загальнонаціональних каналах повинен враховуватися багатонаціональний склад народу України, а при формуванні інформаційної політики на територіях окремих регіонів і інших адміністративно-територіальних утворень України - їхні етнічні особливості».

Депутати кримського парламенту зазначають, що такий підхід відповідав би положенням Конституції України і Європейської хартії регіональних мов і мов нацменшин, ратифікованою Україною в травні 2003 року.

Верховна Рада АРК просить президента сприяти встановленню для загальнонаціональних каналів обсягу мовлення українською і російською мовами, а для телерадіоорганізацій Криму - обсягу мовлення українськійу, вірменській, болгарській, грецькій, кримськотатарській, німецькій, російській й інших мовах «з урахуванням етнічного складу Криму відповідно до Всеукраїнського перепису 2001 року».

Відповідно до Всеукраїнського перепису населення 2001 року, 58,3% мешканців Криму становлять росіяни, 24,3% - українці, 12% - кримські татари.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus