УКРАЇНА

14:48

26.05

Влада

Микола Грабар: «Не можна приватизовувати курку, яка несе золоті яйця»

0

6 однакових питань до різних кандидатів в президенти

1. Яке Ваше ставлення до Росії? Чи повинна російська стати другою державною мовою в Україні?

У мене в програмі є конкретний пункт, де виписані відносини з усіма державами. Як би ми не пнулися на Захід, ми їм там потрібні час від часу залежно від ситуації. У нас є сьогодні реалії нашого життя і реальне співіснування в межах колишнього Радянського Союзу. Ми маємо устої, які існували століттями, – відносини України як складової частини царської Росії і Радянського Союзу.

Не скидаючи з рахунку проблему відносин з Росією, я виступаю за подальше поглиблення економічних і культурних відносин з Росією, Білорусією і Молдовою. Що стосується мови, то я не виступаю за надання російській мові статусу державної. Я міг би підтримати цю ідею, але вона потребує додаткового вивчення. Потрібно дізнатися, скільки людей в Україні підтримують цю ідею. Така ідея диктується конкретними умовами проживання в Україні великої кількості росіян або великої кількості російськомовного населення, і не більше. Тому я категорично проти надання російській мові статусу державної.

2. Чи реприватизуєте Ви підприємства, роздержавлені за останні роки?

У першу чергу я виступаю проти приватизації «Укртелекому». Це конкретно і чітко записано в моїй програмі. Не можна приватизовувати курку, яка несе золоті яйця. Я виступаю проти приватизації таких великих об’єктів, як «Криворіжсталь», «Укртелеком» і їм подібних.

Якщо вони зазнають труднощів, то їм потрібно дати друге життя. Потрібно скласти плани відновлення їхньої діяльності, провести санацію. І держава повинна була виділити на це кошти. Не розкрадати їх, не доводити їх до ще більшого занепаду. Одночасно я як юрист не можу погодитися на таке поняття як реприватизація, тому що це буде грубим порушенням і закону про власність, і Конституції, і інших законів. Але перевірити хід приватизації необхідно.

Там, де були допущені грубі порушення чинного законодавства, потрібно все виправити. Але в такому випадку це не буде процес реприватизації. Це буде виключно перевірка, розслідування і якщо необхідно - порушення кримінальних справ. Можливо, буде вжито заходів для скасування договорів в установленому законом порядку через суди.

3. Чи стане Україна за Вашої каденції членом НАТО і Євросоюзу?

Я має чітку позицію з цього питання. Вступ України до НАТО і ЄС дозволить нам отримати статус європейської держави. Світові стандарти, встановлені в основних розвинених державах, - це той наш план дій і та планка, до якої ми повинні тягнутися, щоб вирівняти наші стандарти. Це стандарти і у сфері права, економіки, підприємництві і бізнесі. Ми сьогодні маємо багато проблем, які б могли бути вирішені шляхом вступу до НАТО і ЄС.

Що дасть НАТО і ЄС? Ну скажімо так: якщо ви живете в лісі, то можете поводитися відповідно до умов навколишнього середовища. Якщо ви знаходитесь на пляжі, то ви знаходитесь в роздягненому стані і загоряєте, тобто ви не можете бути там у смокінгу. І навпаки – ви не можете в пляжному костюмі пройтися Хрещатиком – це ненормально. Тобто існування зв’язків з НАТО і Євросоюзом унеможливить існування диктатури, поліцейської держави, того ганебного стану в економіці. Нас зобов’яжуть або викинуть звідтіля. Ми будемо вимушені жити за нормальними європейськими стандартами.

4. Кого з чинних високопосадовців судитимуть за Вашої каденції?

Сьогодні таких високопосадовців є цілий список. І сумніву в цьому у вас не повинно бути. Я працюю з групою однодумців, які цим питанням переймаються протягом декількох останніх років. Але я не буду називати прізвища з цього списку. Тому що ви прекрасно розумієте, що назвавши прізвища Іванова, Петрова, Сидорова, я надам їм можливість тягти мене в суд. І я змушений буду довести там факти корупції і їхньої причетності до корупційних дій.

Це в умовах теперішньої системи влади буде дуже складно зробити. У моїй програмі є пункт про створення при президентові координаційного комітету з боротьби з мафією, корупцією і організованою злочинністю, який буде істотно відрізнятися від існуючого.

5. Хто з двох Вікторов Вам ідейно ближчий – Ющенко чи Янукович? Чому?

Якщо судити з мого життєвого шляху, то ви самі зробите висновки, хто мені ближчий ідейно. Сьогодні йдеться не про Януковича або Ющенка. У першу чергу має йтися про принципи, що їх відстоює кандидат. Мені певною мірою політично і ідейно близькі ті погляди, які проповідуються в команді Ющенка.

6. Ви віруюча людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднатися?

Я глибоко віруюча людина. Якщо ми повернемося до джерел релігійних, то ми зможемо стати краще. Для мене важливо, щоб церква сьогодні одержала такі можливості, які б дозволили їй спокійно здійснювати свою діяльність.

Необхідно забезпечити рівність конфесій і ввести в школах урок читання Закону Божого. Неможливо, щоб держава стояла осторонь як казанська сирота і говорила, що це не її питання. Держава не повинна відсторонюватися від релігії, а використовувати релігію як один з факторів нормального життя. Єдина церква – це те питання, яке потребує додаткового вивчення. Я не готовий сьогодні говорити про це, не маючи виходу на всеукраїнський рівень. Що стосується Московського патріархату, то він сьогодні якоюсь мірою використовується, щоб через релігію проводити певні російські ідеї. Я проти того, щоб релігію використовували для нав’язування нам якихось ідей. Якщо ми прийдемо до ідеї про існування єдиної української церкви, то це буде нормально.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus