УКРАЇНА

09:53

21.05

Влада

Карпачова вважає, що ситуацію у Мукачевому загострив указ Кучми

0

Одним із чинників загострення соціально-правової та політичної ситуації у Мукачевому став Указ Президента України “про, фактично, пряме президентське управління”. Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, виступаючи у парламенті з приводу подій у Мукачевому, повідомляють «Факти, ICTV».

Карпачова зазначила, що йдеться про Указ Президента від 25 грудня 2003 року “Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян та нормалізації життєдіяльності м. Мукачевому Закарпатської області”. І додала, що на той час вона звернулася до Конституційного Суду із поданням щодо подій в Мукачевому і одночасно звернулась до Президента України з пропозицією призупинити дію даного указу.

На думку Уповноваженого з прав людини, вибори, які відбулись 29 червня 2003 року і під час яких мером Мукачевого було обрано Василя Петьовку, були законними. Однак, додала вона, тоді результати виборів не сподобались певним політичним силам і “вони намагалися взяти політичний реванш”. Пізніше з’явився Указ Президента, яким у місті, фактично, вводилось пряме президентське управління, зазначила вона.

Карпачова повідомила, що у вівторок, 20 квітня, під час зустрічі з Л.Кучмою за участі лідера фракції «Наша Україна» Віктора Ющенка та ряду народних депутатів, Президент сказав, що був односторонньо проінформований про події, які відбулись під час виборів у Мукачевому, і як гарант Конституції пообіцяв особисто контролювати дотримання прав і свобод людини у місті.

Уповноважений із прав людини зазначила, що вибори в Мукачевому “зіпсували” імідж України в світі: ті представники ОБСЄ, які бачили, як били народного депутата України Миколу Поліщука, зроблять відповідні висновки, “на жаль, не на користь України”. І додала, що 26 квітня Парламентська Асамблея Ради Європи розгляне питання щодо ситуації, яка склалась під час виборів мера Мукачевого.

При цьому Карпачова наголосила, що “сьогодні не тільки Мукачеве, а і вся Україна, там, де відбуваються виборчі перегони, перетворилась на суцільне Палермо”. І закликала народних депутатів “проявити солідарність”, незважаючи на те, до яких політичних сил вони належать, підкресливши, що, якщо народні депутати не можуть захистити себе, то на що може сподіватись проста людина в Україні.

Карпачова також закликала парламентаріїв внести зміни до законодавства України щодо участі неурядових організацій в спостереженні за виборами в державі. За її словами, 450 народних депутатів не зможуть прослідкувати за тим, чи демократично проходять, зокрема, президентські вибори в 2004 році. Вона вважає, що неурядові організації можуть сприяти такому контролю.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus