УКРАЇНА

00:36

27.03

Влада

Олександр Яковенко: «Я атеїст, але не войовничий»

0

6 однакових питань різним кандидатам у президенти

1. Яке у вас ставлення до Росії? Чи має російська мова стати другою державною в Україні?

- До Росії ставлення тільки позитивне. Російська мова повинна стати другою державною. Тому що в нас більше половини населення розмовляють на російській, це вимога виборців.

Хто сказав, що введення російської мови розділить Україну? Це розхожа думка, яку намагається нав’язати так звана еліта. Купка націоналістично налаштованої категорії в еліті намагається нав’язати населенню неіснуючі проблеми. Ви побувайте в низах, і побачите: 70-80 відсотків розмовляють на російській або на суржику. На чисто українській мові розмовляє, на жаль, дуже мало людей.

У майбутньому ми повинні прагнути до того, щоб кожен живучий в Україні, розмовляв на чистій українській. Російська – мова спілкування. Тому нав’язувати штучно проблему російської мови, я вважаю, - антидержавно. Більш того, такої проблеми взагалі не існує.

2. Реприватизуєте ви підприємства, роздержавлені за останні роки?

По-перше, нас цікавлять об’єкти стратегічного призначення. По-друге, ми повинні повернутися до реприватизації підприємств, що давали основу для соціального забезпечення населення: старих, безкоштовної освіти, навчання. От ці підприємства будуть повернуті. Список підприємств дуже великий: і Укртелеком, і «Криворіжсталь». У цих підприємств контрольний пакет, 50 відсотків плюс один, повинен знаходиться в руках у держави. Все інше повинно бути в трудового колективу.

3. Чи стане Україна при вашій каденції членом НАТО і Євросоюзу?

- НАТО? Ні. Категорично. Це військова організація, і в даній ситуації це - вторинна організація. Якщо говорити про Європейський Союз – то так. Але ми ввійдемо на рівних правах. Ті умови, що нам сьогодні висувають, переконують: нас там не чекають. Тут абсолютно правий Леонід Кучма. Ми не готові і до ЄС і він не готовий прийняти нас, як рівноправних членів.

4. Кого з чинних високих посадових осіб будуть судити при вашій каденції?

- При нашій каденції будуть судити тих, хто в період так званої перебудови кинув людей напризволяще. Я маю на увазі керівників Комуністичної партії України, що існувала до моменту перевороту. За останні 14 років це будуть ті люди, що, як покаже суд, завдали шкоди державі. Ми представимо свої позови, а суд вирішить. Поки я б не хотів говорити про прізвища.

5. Хто з двох Вікторів вам ідейно ближчий - Ющенко чи Янукович? Чому?

- Ідейно жоден. Ідейно. Ділові якості - це інша розмова. Ми будемо голосувати за того, хто займається справою, а не порожньою тріскотнею. В другому турі ми підтримаємо того, хто займається справою. Поки я не можу сказати хто це. Ідейно, підкреслюю, жоден нам не підходить.

6. Ви віруюча людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднатися?

- Я атеїст, але не войовничий. А в даній ситуації - матеріаліст, що чітко відділяє матеріалізм від ідеалізму, чітко відділяє віру від віросповідання і віропомутніння. Споконвічна в нас - православна церква. А патріархат ми визначимо. Зберемо всі церкви хуралом і визначимося. Думаю, не треба розділяти церкви, але повинні бути визначені пріоритети.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus