УКРАЇНА

10:46

23.04

Влада

Росію турбують відносини України з НАТО

0

Державна дума Росії в середу, 21 квітня, висловила стурбованість у зв’язку з ратифікацією меморандуму про взаєморозуміння між Україною і НАТО і критично оцінила намір України обмежити мовлення російською мовою. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Депутати Держдуми прийняли Звернення до Верховної Ради України, підготовлене членами комітетів Держдуми у справах СНД та із зв’язків із співвітчизниками, а також з міжнародних справ. За проголосували 333 депутати (при необхідному мінімумі в 226), 34 – проти і 2 утрималися.

У зверненні нагадується, що напередодні парламенти обох країн ратифікували два російсько-українських договори і чотиристоронню угоду про формування єдиного економічного простору, які «служать справі зміцнення економічної і політичної безпеки наших держав, істотно розширюють договірно-правову базу російсько-українських відносин, підтверджують їх відповідність рівню стратегічного партнерства».

На цьому тлі, наголошується в зверненні, «жаль депутатів Держдуми викликає недавня ратифікація Верховною Радою меморандуму про взаєморозуміння між Україною і НАТО, що являє собою чергову практичну домовленість стосовно планів НАТО по просуванню на Схід».

Визнаючи суверенне право України приймати такі рішення, російські депутати, втім, визнали за необхідне заявити, що вважають: «цей нічим не виправданий з військово-політичної точки зору крок української сторони не відповідає інтересам забезпечення безпеки і стабільності в регіоні, лінії на зміцнення відносин добросусідства і довіри між нашими державами».

Крім того, депутати РФ висловили тривогу в зв’язку з прийняттям 14 квітня Національною радою з питань телебачення і радіомовлення України рішення, яке рекомендує всім національним і міжрегіональним теле- і радіокомпаніям вести мовлення тільки українською мовою.

«Спроби адміністративного витиснення або заборони російської мови в Україні, що століттями служила засобом міжнаціонального спілкування на територіях наших держав, ігнорують сформовану там традицію україно-російської двомовності, обмежують права громадян самої України і заслуговують на критичну оцінку з боку відповідальних українських політиків», - наголошується в зверненні.

Держдума висловила надію, що Верховна Рада України зробить все можливе для утвердження справді відкритого і творчого характеру двосторонніх відносин.

Нагадаємо, 14 квітня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення рекомендувала телерадіоорганізаціям, що користуються загальнонаціональними каналами мовлення або ведуть міжрегіональне ефірне мовлення, вести мовлення тільки українською мовою. За словами голови Нацради Бориса Холода, ця рекомендація не передбачає суцільного переліцензування, перехід компаній на українську мову мовлення буде поступовим, в міру закінчення терміну ліцензій.

20 квітня голова прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський заявив, що українське зовнішньополітичне відомство не поділяє стурбованість Російської Федерації цим рішенням Нацради.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus