УКРАЇНА

19:46

19.05

Влада

Єжель вимагає повернути Україні маяки в Криму

0

Міністерство оборони виступає за повернення з оренди маяків, що використовуються Чорноморським флотом Росії у Криму

«Маяки повинні бути повернуті Україні з оренди Чорноморським флотом Російської Федерації», - заявив департамент преси та зв´язків із засобами масової інформації Міноборони.

За його інформацією, міністр оборони Єжель переконаний, що питання повернення державному підприємству «Держгідрографія» (Київ) маяків, які зараз використовуються Чорноморським флотом Росії в Криму, буде вирішено позитивно.

«Коли заходиш в територіальні води держави, то саме ця держава несе повну відповідальність за всі заходи. Нонсенсом є те, що такі об´єкти використовуються іншою державою. Тому гідрографічні об´єкти повинні належати нашій державі», - цитує департамент Єжеля.

Відповідаючи на запитання, що збирається робити міністерство для повернення маяків, департамент підкреслив, що ведення переговорів і прийняття рішень у цьому напрямку - компетенція не Міноборони, а Міністерства закордонних справ і судів.

Як повідомляли «Коментарі», 2 серпня Господарський суд Криму скасував прийняту 23 вересня 2010 року постанову Виконавчої служби про відмову у відкритті виконавчого провадження з виконання судових рішень про передачу "Держгідрографії" використовуються Чорноморським флотом Росії маяків в Криму.

Таким чином, підлягають тепер виконання накази Господарського суду Криму від 16 жовтня 2006 року і 26 серпня 2008 року про вилучення у Міністерства оборони Росії 5 маяків ("Тарханкутський", "Євпаторійський" та "Айтодорский" (розташовані на однойменних мисах), "Ялтинський" (порт Ялта) і "Маяк Солодунова" (Каламітська затока поблизу міста Саки)), 2 станцій радіонавігаційної системи (на "Тарханкутському" і "Євпаторійському" маяках) і ряду навігаційних знаків.

При цьому штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі вважає, що подібні рішення знаходяться не в компетенції суду, а повинні прийматися на урядовому рівні.

Українсько-російське протистояння, що отримало назву "війна маяків", розпочалося ще наприкінці 2005 року. У цей час Україна оголосила про необхідність проведення інвентаризації всіх об´єктів, використовуваних російським ЧФ. Однак будь-які спроби провести перевірку використання об´єктів припинялися російською стороною.

Джерело: «Дело»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus