УКРАЇНА

09:48

25.05

Влада

ЧАЕС підготують до будівництва ковпака

0

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція» (ЧАЕС) має намір зміцнити об’єкт «Укриття» до 2006 року, коли має розпочатися будівництво нового укриття (так називаний ковпак або конфаймент). Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Очікується, що контракт на виконання стабілізаційних заходів буде укладено у травні. На ЧАЕС виконання робіт зі зміцнення «Укриття» називають одним з головних завдань, оскільки нинішній стан його будівельних конструкцій викликає стурбованість фахівців. Особливо це стосується західної зони об’єкта і каркаса деаераторної етажерки в південній зоні, а також покрівлі «Укриття». У рамках проекту планується підсилити вісім критичних зон об’єкта.

Як повідомляє ЧАЕС, для виконання контрактних зобов’язань з боку станції директор ЧАЕС В’ячеслав Фомін підписав наказ про підготовку до будівельних робіт. Зокрема будуть побудовані макетні площадки для навчання і тренування персоналу, який буде виконувати роботи. Особливе місце приділяється медичному обслуговуванню – для цього наприкінці червня передбачається ввести в експлуатацію реабілітаційний центр.

Нагадаємо, що нове укриття має бути побудоване до 2008 року. Воно має захищати «Укриття» від зовнішніх опадів, захищати навколишнє середовище у випадку руйнування об’єкта. За оцінками експертів, усередині об’єкта «Укриття» може утримуватися до 200 тонн радіоактивного палива.

26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС у результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор. 15 грудня 2003 року виповнилося 3 роки з дня закриття Чорнобильської атомної електростанції – був заглушений реактор єдиного працюючого 3-го енергоблоку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus