УКРАЇНА

02:18

27.04

Влада

Кучма все «розрулив», а Янукович знову «відгріб»

0

В Україні, як з‘ясувалося, попри імідж Віктора Медведчука, все одно тільки один антикризовий менеджер – Леонід Кучма

В історії з об’єднанням трьох сумських вишів у Сумський національний університет поставлено крапку. Леонід Кучма скасував свій же указ про створення єдиного вузу в Сумах від 20 квітня 2004 року, який і спровокував протести студентів і їхній піший похід на столицю.

У такий спосіб глава держави в черговий раз підтвердив: він був і залишається повноправним хазяїном в країні, якому під силу «розрулити» будь-яку ситуацію. Тим більше таку, яка від початку, можливо, навіть і не вимагала втручання глави держави.

Міліція і сумський губернатор Володимир Щербань, що намагалися перешкодити пішому походу, виявилися прекрасними піарщиками акції протесту студентів. Про події в Сумах довідалася громадськість, вони стали предметом пильної уваги ЗМІ. Хто зараз згадає, проти чого протестували студенти? Проти об’єднання? Хтось із протестантів пояснив, чому це погано? Майбутній ректор СНУ Царенко – представник СДПУ(о)? Так, але хіба це серйозний аргумент для студентів, завдання яких – здобувати освіту, а не протестувати проти політичних пристрастей керівника вишу?

Протягом останніх двох тижнів у ситуацію зі студентами спробували втрутитися представники різних політичних сил. Віктор Ющенко, Олександр Мороз і Петро Симоненко шляхетно виступили на захист студентів. У Суми грозився виїхати керівник штабу Віктора Януковича Сергій Тігіпко.

З опозиціонерами більш-менш ясно – вони спробували використати ситуацію для чергового передвиборного «ляпасу» владі. В якому статусі збирався з’явитися перед студентами пан Тігіпко – не зрозуміло. Чому цю проблему, яка належить до компетенції Міністерства освіти, мав вирішувати керівник штабу єдиного кандидата від влади? Хіба Віктор Янукович був не в змозі дати доручення тому ж таки міністрові освіти Василю Кременю розібратися в сумських подіях? Під час конфлікту пан Кремень, що представляє в уряді, до речі, інтереси СДПУ (о), поводився мудро – мінімум коментарів і емоцій. У результаті – весь негатив від подій у Сумах перейшов на Віктора Януковича.

Арешти протестантів, наркотики в студентських наметах, заборона на пересування – усе це в остаточному підсумку стало асоціюватися з паном Януковичем. У цій ситуації не так вже й важливо - погрожував голова Кабміну звільненням сумському губернатору у випадку, якщо студенти дістануться до Києва, чи ні. Головне – штаб Віктора Януковича дозволив втягти себе в цей конфлікт. Це по-перше. А по-друге, в Україні, як з‘ясувалося, попри імідж Віктора Медведчука, все одно тільки один антикризовий менеджер – Леонід Кучма.

Сергій Руденко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus