УКРАЇНА

11:56

21.05

Влада

Порушення на виборах у Мукачевому загрожують нацбезпеці?

0

Голова Служби Безпеки України Ігор Смешко вважає порушення на виборах мера у Мукачевому загрозою для національної безпеки. Про це він заявив у середу, 21 квітня, виступаючи у парламенті з доповіддю про ситуацію навколо виборів у Мукачевому, повідомляють «Факти, ICTV».

Смешко додав, що вважає загрозою національної безпеки загрозу життю депутатів Верховної Ради.

Він також повідомив, що Служба безпеки України має інформацію про те, що обидва основних кандидати на посаду міського голови Мукачевого мали «групи підтримки», керівники яких були пов’язані із «певними угрупованнями кримінального спрямування».

У своєму виступі глава СБУ відзначив, що «СБУ розділяє стурбованість подіями, що мали місце у Закарпатті». Однак, відзначив, що підтримка порядку на місцевих виборах не входить до компетенції його відомства.

«Те, що сталося, не сприяє позитивному іміджу нашої держави і збільшує соціальну напруженість, у тому числі, загрожує національній безпеці України», - додав Смешко.

За його словами, у вівторок, 20 квітня, за дорученням президента Леоніда Кучми, він видав розпорядження про направлення до Закарпаття спеціальної комісії центрального управління СБУ на чолі з начальником департаменту захисту національної державності і боротьби з тероризмом. За результатами роботи цієї комісії буде прийнято відповідні рішення і поінформовано парламент, наголосив керівник СБУ.

Він також заявив, що СБУ мало інформацію про можливі «протиправні прояви» під час виборів у Мукачевому. За його словами, ця інформація тричі передавалася до МВС.

Відповідаючи на питання депутатів про те, чи забезпечувало СБУ охорону народних депутатів у Мукачевому, Смешко підкреслив, що на сьогодні йому невідомо про те, щоб до Служби зверталися народні депутати із таким проханням.

За його словами, якщо інформація про таку необхідність буде надана СБУ, її буде проаналізовано належним чином.

«СБУ розцінює погрози життю народних депутатів як погрозу національній безпеці України», - заявив він.

Наразі у СБУ обробляється отримане у вівторок звернення прокурора Закарпатської області про перевірку інформації про неправомірні дії у відношенні народного депутата Романа Безсмертного в Мукачевому, повідомив Смешко, і додав, що за результатами цієї перевірки СБУ проінформує парламент.

Нагадаємо, у вівторок Президент Леонід Кучма доручив генеральному прокурору Геннадію Васильєву спільно із Службою безпеки України розслідувати факти можливих порушень законності під час виборів мера Мукачеве.

Вибори мера Мукачеве відбулися в неділю. Спеціальна парламентська комісія на чолі із паном Зінченком, а також блок партій «Наша Україна» заявили про значні порушення під час виборів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus