УКРАЇНА

21:38

21.05

Влада

Кучма хоче скасувати мораторій на приватизацію землі

0

Президент України Леонід Кучма заявляє про необхідність зняття мораторію на приватизацію землі. Про це глава держави заявив у середу на науково-практичній конференції, присвяченій стратегії сталого розвитку і структурної інноваційної перебудови української економіки на 2004-2015 роки, повідомляють «Факти, ICTV».

«Якщо ми наступного року заблокуємо приватизацію землі, я не бачу перспектив у розвитку сільського господарства», - заявив Леонід Кучма

Президент також відзначив, що фракція Аграрної партії, очолюваної Іваном Кириленко, вживає замало зусиль для вирішення питання про скасування мораторію на приватизацію землі, і закликав Аграрну партію більш активно лобіювати зняття мораторію.

Раніше віце-прем’єр-міністр з питань аграрної політики Іван Кириленко заявляв, що уже наступного року селяни повинні мати повне право розпоряджатися своєю землею. За словами Кириленка, Міністерство аграрної політики вже розробило законопроект, в якому запропоновано скасувати нині чинний мораторій на продаж землі до 2010-го року,

Нагадаємо, 4 березня 2004 року ВР ухвалила в першому читанні законопроект про внесення змін до Земельного кодексу України. У ньому, зокрема, передбачається, що громадяни і юридичні особи, які мають у власності земельні ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства та іншого товарного сільськогосподарського виробництва, а також громадяни - власники земельних часток (паїв) не будуть до 1 січня 2010 року мати право продавати або відчужувати приналежні їм земельні ділянки і земельні паї, крім випадків обміну та передачі їх у спадщину. Відповідно до діючого кодексу, така норма діє до 1 січня 2005 року.

Коментуючи ухвалення Верховною Радою цього законопроекту, Леонід Кучма заявив, що «йдеться про радикальне згортання земельної реформи з усіма відповідними наслідками». За його словами, якщо земля стане об’єктом купівлі-продажу в 2005 році, то є всі підстави розраховувати, що село отримає додаткові кредити.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus