УКРАЇНА

12:35

27.05

Влада

Зареєстрована перша іпотека

0

В Україні зареєстровано перший іпотечний кредит. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Міністерства юстиції.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів “Про затвердження Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек” від 31 березня, інформація про права на нерухомість повинна вноситися до Державного реєстру іпотек. Міністр юстиції Олександр Лавринович відзначив, що цю постанову вдалося виконати без залучення іноземних кредитів або спеціальних бюджетних програм. Початок роботи реєстру Міністерство юстиції України забезпечило у максимально стислі терміни – протягом трьох тижнів з моменту ухвалення постанови Кабінету Міністрів.

Лавринович також повідомив, що наразі фахівці вивчають можливість зведення в єдиний всіх вже існуючих реєстрів, що регулюють ринок нерухомості. Зокрема, йдеться про новостворений реєстр іпотек, реєстр заборон відчуження об‘єктів нерухомого майна та реєстр застав рухомого майна.

Тимчасовий порядок реєстрації прав на нерухоме майно буде діяти до набуття чинності Закону “Про державний реєстр прав на нерухоме майно”. Державний реєстр іпотек створено на виконання положень Закону України «Про іпотеку», який набув чинності 1 січня 2004 року. Згідно з постановою, Міністерство юстиції визначене держателем реєстру іпотек. Адміністратором реєстру визначене ДП «Інформаційний центр» Мін‘юсту України.

Для створення спеціальної програмної та технічної бази для ведення спеціалізованих реєстрів нерухомості Світовий банк готовий був надати Україні кредит на суму 195 млн. доларів.

Іпотека – це позика під заставу нерухомого майна.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus