УКРАЇНА

00:29

23.05

Влада

Анатолій Кінах: чесніший з Вікторів отримає підтримку в другому турі

0

6 однакових запитань різним кандидатам в президенти

1. Яке ваше ставлення до Росії? Чи повинна російська стати другою державною в Україні?

- Росія – це однозначно наш стратегічний партнер. Я впевнений у незворотності глибокої економічної і повної культурної співпраці України і Росії. Головне, щоб ця співпраця опиралася на рівноправні умови, без економічного чи політичного тиску на партнера.

Я хотів би ще раз підтвердити, що між Україною та Росією є дуже потужний фундамент, який склався за тисячоліття: спільна історія, релігія, братські могили. І цей фундамент довіри між народами варто зберігати, щоб його не використовували як предмет короткотермінової політичної кон’юнктури.

І Україна, і Росія об’єктивно повинні виконувати свою головну функцію як незалежні держави – це захист і просування національних економічних і політичних інтересів. Для цього безумовно потрібна політична воля і розуміння, що окрім рівноправного партнерства інших варіантів не існує. Я б сказав так: незважаючи на напрям, Захід чи Схід, ми повинні захищати свої інтереси.

Те, що стосується мови, то впевнений, що це питання слід вирішувати цивілізовано. Моя позиція така: це питання слід вирішувати на загальноукраїнському референдумі, і як скаже народ, так і потрібно робити. Розумно, не поспішаючи, не порушуючи права людини на професію, на основі загальнодержавних програм. Так, щоб всі рішення не роз’єднували, а об’єднували суспільство.

2. Чи реприватизуєте ви підприємства роздержавлені за останні роки?

- Я проти реприватизації. Особливо, коли мова йде про реприватизацію, як наслідок якихось заангажованих політичних рішень чи непрозорої конкуренції. На мій погляд, нам необхідно зараз говорити не про реприватизацію, а в першу чергу зміцнювати умови захисту прав власника, інвестора.

Усі питання, які стосуються власності, повинні вирішуватися у межах чинного українського і світового законодавства. На мій погляд, нам потрібно робити все, щоб приватизація відповідала стратегічній меті, особливо, коли мова йде про ті об’єкти, які мають стратегічне значення для економіки.

Я абсолютно впевнений, що головна мета приватизації – це формування інституту національних ефективних власників, створення умов для залучення інвестицій і підвищення конкурентноздатності підприємств. Це повинно бути головною метою, а не пошук коштів для направлення їх на поточне споживання. Я категорично проти таких підходів.

Я вважаю, що спроба приватизації таких об’єктів, як Укртелеком чи Одеський припортовий завод у період політичної кампанії не відповідає національним інтересам. У період політичної кампанії цінність усіх цих об’єктів мінімальна, тим більше, що в таких умовах дуже важко забезпечити прозорість цих процесів. А де процеси приватизації непрозорі, там і недовіра інвесторів до України як держави. Що стосується уже приватизованої «Криворіжсталі», думаю, що її теж можна було залишити в переліку об’єктів державної власності і після завершення усіх виборчих перегонів приватизувати його.

3. Чи стане Україна за вашої каденції членом НАТО і Євросоюзу?

- Незважаючи від напряму: Захід чи Схід, ми повинні захищати свої економічні і політичні пріоритети. Неприпустимо повторювати комплекс зовнішньополітичної неповноцінності, за принципом: на Заході – друзі, на Сході – ворог, а добрий дядя з Вашингтона чи Брюсселя приїде і вирішить усі наші проблеми. Це не позиція незалежної держави.

Безумовно євроатлантична інтеграція має для України незворотній характер, і це однозначно. Це повинно бути стратегією держави, і вона не повинна змінюватися під впливом якихось особистих чи кон’юнктурних рішень. Але з іншого боку, ми повинні демонструвати світові, що це не є наша самоціль.

Ми розглядаємо євроатлантичну інтеграцію як методи для підвищення стандартів економіки, демократії, життя людей. У кожній співпраці має бути економічний патріотизм. Я впевнений, що євроатлантична мета має право на життя, хоча світ змінюється. І хтозна: через 5-7 років, що там буде з точки зору НАТО чи з умов Європейського Союзу. Ми повинні забезпечити у себе свободу пересування людей, товарів і послуг.

4. Кого з чинних високопосадовців судитимуть за вашої каденції?

- Я дуже поважаю презумпцію невинності. Її слід поєднувати з принципом: перед законом усі рівні, незважаючи на статус і посади. І тільки так потрібно діяти, незважаючи на статус і прізвища, на ті чи інші політичні обставини. На жаль, ми бачимо серйозну проблему, коли закон діє вибірково щодо корупції і тіньової економіки. Так не можна. Перед законом усі повинні бути рівні.

5. Хто з двох Вікторів вам ідейно ближчий - Ющенко чи Янукович? Чому?

- Обох Вікторів я знаю дуже давно, на всіх етапах. І з цього приводу у нас нема проблем в обговоренні тих чи інших проблем. Для мене головним чинником з точки зору ближчий чи не ближчий будуть методи, продемонстровані у виборчої кампанії. І той Віктор, який буде намагатися шукати шлях до розуму і серця наших співвітчизників на основі чесної і прозорої конкуренції, той і буде ближчий. Це вже покаже час. Ситуації дуже пов’язані: ідеологічна наближеність і другий тур. Це все ті складові, сумуючи які, можна приймати рішення, включно з другим туром.

6. Ви віруюча людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднатися?

- Мене хрестили в чотири місяці. Я вдячний батькам за це. Я впевнений, що Бог повинен бути в людини в серці, розумі та вчинках. Релігія несе в собі святі людські цінності добра, любові, терпимості, допомоги ближньому. Це те, що дуже важливо для кожної країни.

Я б дуже хотів, щоб ми створили умови, коли в Україні буде об’єднана Православна церква. Бо релігія – це дуже важливий консолідуючий чинник, це те, що дуже важливо для нас сьогодні. Бо ми повинні не тільки створювати умови для зростання внутрішнього валового продукту, але і зміцнювати моральне здоров’я суспільства. Тут неправильно вирішувати, навколо кого об’єднуватися. Об’єднуватися слід навколо вічних цінностей. Держава повинна допомогти церкві об’єднатися, але не методом адміністративного тиску.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus