УКРАЇНА

10:54

27.05

Влада

Кучма закликав Нацбанк здешевити кредити

0

Президент України Леонід Кучма закликав Національний банк ужити заходів для зниження відсоткових ставок за кредитами комерційних банків для економіки, повідомляють «Подробиці».

«Якщо ми хочемо мати той прогрес, що ми закладаємо, ми повинні вирішити це питання», - сказав Кучма 20 квітня в Києві в перебігу наради, присвяченої стратегії стабільного розвитку і структурно-інноваційній перебудові української економіки до 2015 року.

«Є проблема - дається по 7%, а ті - під 20%», - заявив президент, звертаючи увагу на те, що при утримуваній Нацбанком з 5 грудня 2002 року дисконтній ставці 7% річних банки видають кредити під 20% річних.

Своєю чергою, голова Нацбанку Сергій Тигипко сказав: «Потрібно зрозуміти, що дешевих грошей не буде, поки ми добре не попрацюємо», і навів приклад аграріїв, котрі хочуть одержувати кредити під 10% річних, однак їхнє неповернення становить 9%.

«Якщо буде працювати закон про іпотеку, про власність на землю, ставки підуть униз», - зазначив глава НБУ, наголосивши, що поки ці ризики банкіри закладають у ціну кредитів.

Згідно з прогнозом Тигипка, які він дав на початку року, відсоткова ставка за гривневими кредитами знизиться під кінець року до 15-16% річних, за доларовими - до 8-9% річних, тоді як на початок року вони становили відповідно 17,85% річних і 11,2% річних.

Зараз середня процентна ставка за кредитами у національній валюті становить 17,1% річних, в іноземній - 12,5% річних.

Середня відсоткова ставка за гривневими депозитами сьогодні становить 8,7% річних, зосібна за терміновими - 11,7% річних, в іноземній валюті - 6,6% річних, зосібна за терміновими - 7,8% річних.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus