УКРАЇНА

03:24

22.05

У Харкові дозволили розмістити «безпечну» ядерну установку

У Харкові дозволили розмістити «безпечну» ядерну установку

0

Депутати міськради ухвалили рішення про «погодження розміщення на території міста Харкова дослідної ядерної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній кероване лінійним прискорювачем електронів» Національним Науковим Центром «Харківський фізико-технічний інститут»

Як повідомляє кореспондент «Харків. Коментарі», за це рішення проголосували 75 депутатів, 6 - проти.

«Це найбезпечніше ядерне джерело. Це в основному йдуть теоретичні розробки, але останнім часом такі джерела працюють у Франції, Німеччині та США. У Білорусі успішно працює, але малої потужності, у нас буде побільше, скажімо так, 25 утюгів такої потужності», - сказав генеральний директор Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», академік НАН України Іван Неклюдов.

За його словами, на основі ядерної установки, яку встановлять у Харківському фізико-технічному інституті, в разі успіху експерименту, можуть побудувати реактор в Чорнобилі.

«Як би ми не критикували, без атомної енергетики ми найближчі 100 років не обійдемося, потрібно створювати безпечне джерело і саме таке джерело нами пропонується», - сказав Неклюдов.

Як повідомляли Коментарі, про те, що в харківському фізтеху можуть побудувати ядерну установку, стало відомо рік тому. Тоді президенти України та США домовилися про обмін. Україна відмовляється від високозбагаченого урану, за допомогою якого виробляють ядерну зброю. Американці ж зведуть у Харкові прообраз нового реактора.

Фото: PHL

Джерело: «Харків. Коментарі»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus