УКРАЇНА

14:43

20.05

Янукович запропонував узаконити українських миротворців у Кот-д´Івуарі

Янукович запропонував узаконити українських миротворців у Кот-д´Івуарі

0

Президент Віктор Янукович пропонує Верховній Раді продовжити термін надання українськими миротворцями, які діють у складі місії Організації об´єднаних націй в Ліберії, підтримки місії ООН у Кот-д´Івуарі щодо стабілізації обстановки в цій країні, що загострилася після президентських виборів до 30 вересня

Відповідний законопроект № 8499 «Про затвердження рішення Президента щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д´Івуарі» зареєстрований у Раді 13 травня.

Відповідно до закону від 4 лютого 2011 року, відповідно до якого український авіаційний загін був тимчасово направлений до цієї країни, термін його перебування там закінчився 4 травня, але секретаріат ООН звернувся до України з проханням продовжити термін тимчасового перебування українських миротворців у Кот-д´Івуарі до 30 вересня.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, основні завдання миротворчого контингенту на території Кот-д´Івуара не будуть виходити за рамки завдань, визначених при направленні авіаційного підрозділу в цю країну, а саме: здійснення повітряної розвідки і спостереження, проведення заходів перевезення персоналу місії, повітряна підтримка військ ООН, патрулювання та медична евакуація, а також захист цивільного населення.

Як повідомляли «Коментарі», в грудні 2010 року Рада схвалила указ про дозвіл українським миротворцям у складі місії ООН у Ліберії надати допомогу операції ООН у Кот-д´Івуарі щодо забезпечення безпеки на виборах у цій країні.

З відповідним проханням до України звернувся секретаріат ООН у зв´язку з тим, що український загін у Ліберії є єдиним, який надає авіаційні ресурси в місії ООН у цій країні.

Резолюціями Ради безпеки ООН № 1609 (2005 рік) і № 1865 (2009 рік) санкціоновано надання взаємної оперативної підтримки між місіями ООН в Ліберії і Кот-д´Івуарі та здійснення тимчасової передислокації необхідних сил і засобів зі складу однієї місії до іншої.

У підсумку до Кот-д´Івуару для виконання завдань місії ООН були направлені 23 військовослужбовці та 2 вертольоти Мі-8 української вертолітної групи, які базуються на території міжнародного аеропорту в місті Буаке.

Фото: PHL

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus