УКРАЇНА

12:42

20.05

Влада

Чеські шпигуни полювали за інформацією про військову техніку

0

Чеські дипломати вели в Україну шпигунську діяльність зі збору інформації військово-технічного і військово-політичного характеру, заявляють у Службі безпеки України 

"Аташе з питань оборони посольства Чехії полковник Зденек Кубічек і військовий аташе майор Петра Навотна вели шпигунську діяльність зі  збору інформації військово-технічного і військово-політичного характеру з обмеженим доступом", - повідомила прес-секретар СБУ Марина Остапенко на брифінгу в п´ятницю в Києві.

Раніше МЗС України повідомив, що тимчасовий повірений у справах Чехії в Україні Вітєзслав Півонька в п´ятницю був запрошений до МЗС України, де йому вручили ноту про оголошення персонами нон грата двох співробітників військового аташату Чехії в Києві. 

МЗС України вказав на несумісність з дипломатичним статусом їх діяльності зі збору інформації, яка становить державну таємницю в Україні, повідомила прес-служба українського зовнішньополітичного відомства в п´ятницю. 

За словами М. Остапенко, чеські розвідники, використовуючи дипломатичний статус, від своїх інформаторів намагалися отримати інформацію про співпрацю України з іноземними партнерами у військовій сфері, а також про новітні  військові розробки, у тому числі становлять державну таємницю України. 

Співробітник держпідприємства "Завод 410 цивільної авіації" за своїми посадовими обов´язками володів відомостями про розробку авіабудівної промисловості в України. З. Кубічек залучив його для негласного співробітництва з чеською розвідкою на матеріальній основі. 

"Під час контактів з громадянином України С. Кубічек отримував від нього документальні матеріали з приводу перспектив діяльності держпідприємства " Південмаш ", програм з розробки літаків Ан-70 і Ан-178, а також документацію про систему активного захисту літальних апаратів" Адрос ", - сказала прес-секретар СБУ. 

Вона повідомила, що чеського дипломата цікавили також українські розробки у галузі бронетанкового машинобудування і супутникової навігації для танків "Оплот", розробок ракетно-космічних систем, які здійснюються на КБ "Південне" для російської сторони. 

Для організації зв´язку з інформатором С. З. Кубічек використовував військового аташе посольства майора П. Навотну. Зокрема, за словами М. Остапенко, у лютому 2010 року С. передав чеському дипломату електронну версію Договору комісії на ремонт і модернізацію літаків Ан-32 для ВПС Індії, який містить конфіденційну інформацію, і витік заподіє суттєвої шкоди держбезпеці Україні. 

Інший епізод шпигунства чеських дипломатів стосується, за словами М. Остапенко, оборонного відомства України. 

Для отримання секретної інформації про розробку в сфері новітніх зразків військової техніки та озброєння в 2005 році була завербована важливий "секретоносій" Міноборони майор Л. Протягом п´яти років вона за грошову винагороду виконувала завдання чеських спецслужб - передавала копії таємних документів, що стосуються діяльності військових навчальних закладів . Ці відомості вона передавала чеській військовій розвідці під час виїздів за кордон та в Україну.

 

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus