УКРАЇНА

13:07

24.01

Колишній Президент України, лідер партії "Наша Україна" Віктор Ющенко вважає, що подій 9 травня у Львові можна було б уникнути, якби українці знали свою історію 

Таку думку він висловив на презентації книги керівника Київської міської організації Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса Романа Круцика «Народна війна», яка є путівником до музейної експозиції про боротьбу проти радянського окупаційного режиму на території Центральної та Східної України. 

Ющенко зауважив, що сьогодні українців дуже легко «розірвати» і з питань церкви, і пам´яті, і історії. «Я переконаний, що коли дивилися сюжети, як проходить у нас такий день, як 9 травня, багато хто на Півночі руки потирали», - зауважив екс-президент. Він підкреслив, що потрібно дуже багато часу, щоб довести націю до такого самоїдства, до такого взаємовиключення. 

Він підкреслив, що знадобиться ще багато років, щоб українці, нарешті, зрозуміли, що без мови, культури, пам´яті, історії у них не може мати майбутнього. «Минуле дає проекцію на майбутнє», - сказав В. Ющенко. 

Він зазначив, що в українців має бути власна історія. «Ми не можемо жити під чужою історією. Ми не можемо жити під Павликами Морозовими, під Чапаєвим, під Щорсом і так далі. У нас є власні герої, і потрібно, щоб їх дізналася нація. Так відбудовується власне національну гідність», - сказав лідер « Нашої України ». 

Ющенко високо оцінив роботу Р. Круцика, який відновлює справжню українську історію. «Кожен вчинок, який піднімає нашу націю, нашу історію, наших героїв, це найкращий внесок у єдність українців. У нас не було б такого 9 травня, якщо б у нас було належне самовизначення », - сказав В. Ющенко. 

Фото: PHL

 

Джерело: «УНІАН»

Теги: Ющенко

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus