УКРАЇНА

17:20

25.05

Влада

Президент Європарламенту хоче бути ближчим до України

0

Голова Верховної Ради Володимир Литвин і президент Європейського парламенту Єжи Бузек у Страсбурзі обговорили питання лібералізації візового режиму та переговорного процесу про підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі

"Бузек висловив задоволення активізацією співробітництва України з Євросоюзом, зокрема, у питаннях лібералізації візового режиму, а також переговорного процесу щодо підписання угоди про асоціацію та створення ЗВТ", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті українського парламенту у вівторок.

За словами президента Європарламенту, до кінця поточного року буде отримано позитивний результат "хоча б у плані підписання угоди про асоціацію". При цьому він високо оцінив розуміння владою України необхідності узгодження дій на шляху інтеграції в європейські структури.

Разом з тим, Є. Бузек відзначив, що виникає питання про можливість приєднання України до Митного союзу. "Без сумніву, це буде вашим рішенням, але ЄС хотів би бути ближчим до України", - сказав він.

У свою чергу, В. Литвин заявив, що позиція української влади "чітка й зрозуміла - це європейська інтеграція", що ще раз підтвердив президент України, виступаючи на заходах з нагоди Дня Перемоги. Але це політичний вибір України, зазначив спікер українського парламенту, тоді як Росія пропонує економічні преференції в рамках Митного союзу.

"Цей рік для України є критично важливим і відповідальним: або дійсно будуть підписані згадані Вами документи, в яких буде зафіксована європейська перспектива України, або політичний ентузіазм значною мірою зменшиться", - висловив думку В. Литвин.

Він також провів зустріч з президентом політичної групи Європарламенту "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" Мартіном Шульцем, у ході якої обговорювалося питання щодо європерспектив України. Голова Верховної Ради висловив переконання, що у відносинах Україна-ЄС "треба переходити від обговорення і дискусій до практичних дій". У цьому контексті він висловив сподівання, що цього року відбудеться практична імплементація Плану дій щодо запровадження безвізового режиму між Україною та країнами ЄС.

Як повідомлялося, у вівторок В. Литвин у Страсбурзі бере участь у засіданні Бюро Міжпарламентської асамблеї українського парламенту, сейму Литви, сейму і сенату Польщі.

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus