УКРАЇНА

08:50

20.06

Генпрокуратура заборонила Кучмі кликати на допомогу іноземних експертів

Генпрокуратура заборонила Кучмі кликати на допомогу іноземних експертів

0

Слідчий Генеральної прокуратури України відмовив екс-президенту України Леоніду Кучмі в залученні іноземних експертів, рекомендованих американським адвокатом Аланом Дершовіцем, до проведення фоноскопічних експертиз записів колишнього майора Управління держохорони Миколи Мельниченка. Про це повідомив адвокат Кучми Віктор Петруненко

За його словами, слідчий не вказав причину відмови, текст відповідної постанови, однак, разом з тим роз´яснив, що Кучма має право оскаржити цей документ у прокурора.

Захисники екс-президента, вважаючи відмову незаконною і такою, що порушує гарантоване Конституцією та законами України право Кучми на захист, попросили слідчого надати їм дану постанову для ознайомлення.

"Ми сподіваємося, що слідчий у встановлені законом терміни надасть постанову про відмову в задоволенні клопотання Кучми, і їх підзахисному не будуть створюватися перешкоди в оскарженні цього незаконного рішення", - зазначив Петруненко.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура у березні порушила стосовно Леоніда Кучми кримінальну справу за ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу України. Він підозрюється в перевищенні влади, надання незаконних розпоряджень керівництва МВС, що призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Кучмі обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Записи колишнього охоронця екс-президента України Мельниченко визнані речовими доказами у справах, які порушені у зв´язку з вбивством Георгія Гонгадзе.

26 квітня адвокати Кучми подали клопотання про призначення іноземних експертів для проведення шести фоноскопічних експертиз.

"Звернення захисту викликано тим, що проведені у справі експертизи не дають відповіді на принципові ключові питання, і спрямовано на реальне забезпечення права на захист, закріпленого у ст. 63 Конституції України", - відзначали адвокати.

Фото: PHL

 

Джерело: «УНІАН»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus