УКРАЇНА

11:48

23.05

Влада

Київський Патріархат не об’єднається з греко-католиками

0

  Співробітництво Української православної церкви Київського Патріархату та Української Греко-Католицької Церкви  ведеться і в подальшому буде вестися виключно зі збереженням вірності Київського Патріархату догматам, канонам і віровченню Православної Церкви. В УПЦ КП акцентують: доки Католицька Церква загалом чи УГКЦ зокрема дотримуються латинських догматів, які відрізняють її від Православної Церкви, – об’єднання УПЦ КП та УГКЦ в єдину Церкву неможливе    

Як повідомили Коментарям у прес-центрі Київської Патріархії, про це йдеться у заяві у відповідь на черговий сплеск спекуляцій навколо співпраці Київського Патріархату з УГКЦ.

«Раніше неодноразово навколо Київського Патріархату намагалися роздмухати інформаційні провокації з приводу співпраці УПЦ КП з Українською Греко-Католицькою Церквою. Опоненти Київського Патріархату заявляли, що «автокефалія – шлях до унії», що сама ідея існування Патріархату в Києві – «уніатська», тощо. Також бажання мати по можливості мир з усіма  (див. Рим 12:18), вести діалог заради подолання ворожнечі, прагнення на благо українського народу співпрацювати з інославними християнами у питаннях захисту суспільної моралі, державно-церковних відносин, інших питаннях, які турбують суспільство, – критики Київського Патріархату наполегливо намагаються видавати за «зраду православної віри». І Предстоятель, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, й інші ієрархи Київського Патріархату неодноразово і однозначно заявляли про те, що діалог і співпраця Київського Патріархату з іншими Українськими Церквами, зокрема з УГКЦ, не мають на меті об’єднання УПЦ КП з Католицькою Церквою чи її частиною Греко-Католицькою Церквою, визнання примату Римського папи, латинської догматики, тощо», - заявили в УПЦ КП.

«Доки Католицька Церква чи, зокрема, її частина УГКЦ, сповідує нові догмати (латинські догматичні нововведення, які привели до Великої схизми 1054 р.) – об’єднання в одну Церкву Православної та Католицької Церков загалом, а Київського патріархату та УГКЦ зокрема – неможливе», - підкреслили в УПЦ КП.

«У відповідь на черговий сплеск спекуляцій навколо співпраці Київського Патріархату з УГКЦ, з благословення Святійшого Патріарха Філарета Прес-центр Київської Патріархії вкотре офіційно заявляє: співпраця УПЦ КП і УГКЦ ведеться й надалі буде вестися виключно зі збереженням вірності Київського Патріархату догматам, канонам та віровченню Православної Церкви. Доки Католицька Церква загалом чи УГКЦ зокрема дотримуються латинських догматів, які відрізняють її від Православної Церкви, – об’єднання УПЦ КП та УГКЦ в єдину Церкву неможливе. Інші думки чи висловлювання будь-кого з тих, хто належить до Київського Патріархату, якщо вони суперечать цій позиції, є лише приватними судженнями і не повинні розцінюватися чи називатися думкою УПЦ Київського Патріархату», - йдеться у заяві.

Як відомо, Патріарх Кирило запропонував УАПЦ приєднатись до Російської церкви . Українським автокефалам патріарх Кирило запропонував статус, аналогічний тому, який має закордонна Російська православна церква.

Російська православна церква за кордоном (РПЦЗ) у 2007 році приєдналась до РПЦ за умови збереження свого автономного статусу. Крім того, нещодавно у США вибухнув скандал, пов´язаний зі спробами Московського патріархату підпорядкувати собі Православну церкву в Америці.

Джерело: «Comments.UA»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus