УКРАЇНА

21:51

21.05

Влада

В Чехії до українців ставляться як до циган

0

Українці, як і раніше, не викликають симпатії у чехів: жителі Чехії дедалі помітніше не сприймають нечеський спосіб життя.

Неприйняття чехами чужинців підтверджує аналітичний звіт, який був підготований на замовлення чеської влади. У звіті вперше в чеській соціології вжито такий термін, як «антициганізм». Водночас, дослідники наголошують, що причини цього явища мають не етнічний, як вважалося досі, а соціальний характер.

Майже 90%  опитаних чехів не бажають мати циган за своїх сусідів. Водночас понад 50% респондентів висловилися й проти сусідства з українцями. Не набагато краще, ніж до українців, ставляться чехи до росіян, китайців і в’єтнамців. Разом з тим чеченці, араби, афганці викликають в них чи не таку саму негативну реакцію, як і «свої» цигани.

А от симпатії чехів – насамперед на боці словаків. Далі вони також прихильно ставляться до французів, шведів, німців, англійців, греків та американців.

Спираючись на соціологічний аналіз, чеський уряд збирається започаткувати кампанію, яка могла б сприяти змінам у свідомості чехів й виникненню більших симпатій до іноземців. Її кошти нині оцінюють в десять мільйонів крон (приблизно 400 тисяч євро), а тримати така програма має чотири роки. Деякі досвідчені фахівці сумніваються в ефективності такого заходу: так, експерт з питань ектремізму Мірослав Мареш застерігає, що кампанія може мати і контрпродуктивні наслідки, якщо влада не спроможеться подолати впливів крайньої правиці. Варто зазначити, що на таке ще жоден чеський уряд не спромігся.

 

 

 

Джерело: «Німецька хвиля»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus