УКРАЇНА

14:11

18.06

Влада

«Нафтогаз України» стане транснаціональною компанією

0

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» має намір перетворитися на транснаціональну компанію за рахунок нафтогазовидобутку за межами країни - у Лівії, на Близькому Сході та країнах СНД і придбання нафтогазозбутових активів у східноєвропейських країнах, заявив голова правління НАК Юрій Бойко, повідомляє «UA TODAY».

«Ми ставимо за мету перетворити «Нафтогаз України» з національної компанії в транснаціональну. Це природний шлях розвитку для компаній із країн, де власні паливні ресурси недостатні», - сказав він в інтерв’ю діловому тижневикові «Бізнес», опублікованому в понеділок.

За його словами, фахівці НАК розглядають можливість участі компанії «Нафтогаз України» у приватизації 30% польської компанії PGNIG (аналог «Нафтогазу»). «Газопостачання Польщі найтіснішим чином пов’язано з транзитом газу територією України, і ми бачимо перспективи розвитку нашого бізнесу в цій країні», - пояснив Ю.Бойко.

Глава компанії додав, що НАК активно цікавиться угорським і румунським ринками газу. «Виходячи із ситуації, що склалася на східноєвропейських газових ринках, і виважено оцінюючи потенціал «Нафтогазу України», можна припустити, що за вдалого збігу обставин нам буде потрібно два-три роки, щоб остаточно закріпитися в цих країнах», - заявив він.

Ю.Бойко наголосив, що українському газовому монополістові розвивати бізнес у Східній Європі без ВАТ «Газпром» не має сенсу. «Сьогодні обговорюється будівництво газопроводу дном Балтійського моря, збільшення потужностей газопроводу «Ямал-Європа». У разі виникнення суттєвих розбіжностей між нашими компаніями реалізація цих проектів може бути спрямована на зменшення експортного транзитного потенціалу України», - зазначив Бойко.

На думку глави НАК, «у доступній для огляду перспективі, з багатьох причин, основні транзитні потоки російського газу не зазнають змін. Тому для усунення можливих дисбалансів «Нафтогаз України» і «Газпром» здійснюють спільну маркетингову політику».

Бойко зазначив, що НАК «Нафтогаз України» прагне одержати міжнародний кредитний рейтинг для залучення міжнародних кредитних ресурсів. Глава НАК повідомив, що «Нафтогаз» «сьогодні переходить до сучасних методів управління компанією, приводить звітність відповідно до міжнародних стандартів». «Аудит компанії проводять KPMG, Ernst&Young і голландська BDO. Наприклад, KPMG працює з «Черноморнафтогазом», аудит запасів проводиться разом з Miller&Lents, оцінка основних фондів - з Ernst&Young», зазначив Бойко. На думку глави НАК, «у травні будуть отримані результати аудита за 2001-2003 р. і власний кредитний рейтинг .»

Підприємства НАК «Нафтогаз Україна» видобувають більше ніж 96% української нафти і газу, однак власний видобуток забезпечує потреби України в цих ресурсах лише на 22-25% і 14-15% відповідно.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus