УКРАЇНА

17:32

22.04

Влада

Україна має визнати близько 132 мільярдів гривень боргу часів СРСР

0

Україні варто визнати відповідальність за страхові внески і гарантії часів колишнього СРСР на суму 131,96 млрд. гривень. Як повідомляє «ІНФА», про це в інтерв’ю журналові «Бізнес» заявив головний контролер-директор Департаменту контролю за державним боргом і діяльністю банківських установ Рахункової палати України Юрій Іваненко.

За його словами, цю суму необхідно визнати частиною внутрішнього державного боргу України. Іваненко повідомив, що положення про визнання цієї суми державним боргом спочатку було внесено в закон про індексації знецінених внесків, прийнятий у 1996 році, однак потім було виключено, тому що в такому випадку державний борг України перевищував би 200 млрд. гривень. При сьогоднішньому обсязі ВВП у 260 млрд. гривень держблрг України становив би 80-90% ВВП, і це зробило б практично неможливим одержання іноземних кредитів.

Водночас, зі слів Іваненка випливає, що ці 132 млрд. Гривень слід розділити на двох частин: гарантії, за які несе відповідальність безпосередньо Україна, і ті, котрі залишилися від колишнього СРСР. Другу частину, на думку Іваненка, варто враховувати умовно, паралельно провадячи перемовини з Росією, оскільки «нульовий варіант» щодо боргів з Росією поки що не реалізований.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus